Pasowanie na ucznia

Dnia 6 X w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Uczniowie klas pierwszych z wielkim przejęciem oczekiwali na ten dzień, solidnie się do niego przygotowując. Program artystyczny w wykonaniu pierwszaków był ciekawy i obejmował deklamację wierszy, śpiewanie piosenek i improwizację taneczną. Po występach dzieci nastąpiło ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły. Uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy. Po gratulacjach dyrektora, głos zabrał przedstawiciel Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic, który złożył dzieciom życzenia samych sukcesów w szkole, jak też wręczył słodkie upominki. Po części oficjalnej zrobiono pamiątkowe zdjęcia klas. Pierwszaki będą pamiętać to wydarzenie, które otwiera pierwszy etap edukacji szkolnej, a emocje z tym związane będą towarzyszyć dzieciom jeszcze przez długi czas.