Śniadanie daje moc

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania i Dzień Zdrowego Śniadania. W ten dzień wpisują się działania programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Uczniowie klas 1-3 w licznych rozmowach, dyskusjach, pracach plastycznych (uczniowie klas trzecich tworzyli piramidę zdrowego żywienia), warsztatach kulinarnych gruntowali wiedzę na temat świadomego, prawidłowego żywienia w życiu codziennym. Dzieci dowiedziały się dlaczego warto każdego dnia przed wyjściem do szkoły zjeść pierwsze śniadanie. Dziś na zajęciach samodzielnie przygotowały zdrowy posiłek. Na talerzykach znalazły się kolorowe kanapki, na których królowały zdrowe produkty: nabiał i warzywa oraz chude wędliny.