Dzień Patrona!

W środę 21.12. w szkole obchodziliśmy Dzień Patrona – Adam Mickiewicz co prawda urodził się 24.12., ale postanowiliśmy przesunąć świętowanie o kilka dni.

W związku z tym każde piętro szkoły odnosiło się do jednego dzieła pisarza. Na parterze pojawiły się elementy związane z „Panem Tadeuszem” – uczniowie podczas przerw mogli udać się na grzybobranie, by odnaleźć 23 grzybki, na których znajdowały się kody QR; po znalezieniu wszystkich, czekała na nich „Herbatka u Tadka”. Na pierwszym piętrze dzieci zapoznawały się z „Dziadami cz. II” – mogły wejść do specjalnie przygotowanego na tę okazję miejsca i posłuchać fragmentów lektury. Na drugim piętrze stworzone zostało drzewo nawiązujące do „Świtezianki”, uczniowie mieli możliwość poczytania pod nim książek Mickiewicza.

Były to udane obchody Dnia Patrona <3