Kreatywne warsztaty cukiernicze

Czekolada towarzyszy nam od zarania dziejów. Poprawia nam humor, służy jako przekąska, a nawet da się ją pić! Klasy pierwsze w piątkowe przedpołudnie odwiedziły kopalnię czekolady. Spotkały tam skarbnika, który ich po niej oprowadził. Dzieci podczas warsztatów dowiedziały się, w jaki sposób wyrabia się ten legendarny smakołyk. Miały możliwość obierania i próbowania smaku kakaowca. Największą przyjemność dzieciom przyniosło mieszanie barwników czekolady i ozdabianie własnoręczne swojej białej czekolady. Dzieci miały okazję także w tej kopalni przebrania się za różne postacie z bajki i tańczenia do piosenki „Czekolada”. Warsztaty sprzyjały rozwojowi zdolności manualnych oraz osiąganiu satysfakcji z własnoręcznej pracy, a także podniosły wiarę w siebie i swoje możliwości. Dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone.