Warcaby

Gra w warcaby znana jest od wieków. Dzięki swoim korzyściom, jest nadal popularna. Uczy cierpliwości, pokory i strategicznego myślenia. Jest to świetna forma rozwoju intelektu oraz pamięci, a także logicznego myślenia, uczciwej rywalizacji, przewidywania konsekwencji oraz ruchów przeciwnika. Wyrabia koncentrację, uczy obserwacji i umiejętności radzenia sobie z problemami. Osoby, które regularnie grają w warcaby są bardziej odważne i lepiej radzą sobie z porażką.
Uczniowie klasy IIIa czas na przerwach spędzają właśnie w taki sposób – grając w warcaby. Jest to zdecydowanie lepsza forma rozrywki niż komputer czy telefon komórkowy.
Rozwój wcześniej wymienianych cech oraz umiejętności przydadzą się uczniom w drugim etapie kaształcenia, jak również w życiu dorosłym.
Od marca do czerwca jeden raz w miesiącu odbywać się będą rozgrywki turniejowe. Pary do gry dobierane są losowo. 18 marca rozegrany został pierwszy turniej. Zwycięzcami zostali: I.Orel, J.Albrecht, E.Legutki, R.Mzyk, M.Pradela, D.Pisarzowski. Remisem zakończyła się gra K.Kwiatkowskiej z B.Skrzypcem. Czekamy na następny miesiąc aby rozegrać kolejny turniej. Oczywiście wszystkim życzymy powodzenia.