Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolskie działania z  okazji przypadającego 22 marca Dnia Nowych Technologii w Edukacji. W poprzednim i w tym tygodniu uczniowie naszej szkoły zapoznawali się z nowymi programami. Oczywiście w tym roku szkolnym wszyscy wdrożyli się już do nowego programu, czyli Teams, a także do pracy na wirtualnym dysku. Jednakże ciągle poszukujemy nowych, ciekawych aplikacji i bezpiecznie korzystamy z zasobów Internetu.

Jeszcze przed przejściem na zdalne nauczanie klas I-III, uczniowie kl. 1a ćwiczyli swoje umiejętności na ekranie interaktywnym. Mieli okazję wykonywać zadania w aplikacji Wordwall. Natomiast uczniowie klas 4-8 mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na prezentację multimedialną, w której opisywali nowy, ciekawy program, którego używają. Ponadto na lekcjach informatyki oglądali prezentację z opisem nowych, ciekawych programów. Przy okazji przypomniano o zasadach bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie mieli także okazję poćwiczyć programowanie.

Poniżej przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu:

  • miejsce I – ex aequo – Weronika Lasek kl. 6a oraz Oliwia Płaszewska kl. 6a
  • miejsce II – Igor Korzeniowski kl. 6b
  • miejsce III – Milena Jarczyk kl. 6a
  • wyróżnienie – Piotr Iwan kl. 5a

Gratulujemy pięknie wykonanych prezentacji, a także rozwijania swoich umiejętności informatycznych poprzez nowe programy!