Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

W czwartek na boiskach piłkarskich MOSiR "Pszczelnik" odbyły się rozgrywki w ramach Mistrzostw Siemianowic Śląskich w piłce nożnej chłopców. Nasi "złoci" chłopcy w całych rozgrywkach okazali się niepokonani, wygrywając w pięknym stylu wszystkie mecze! Waleczną postawę, umiejętności oraz sportowego ducha pokazali: Michał Leja, Michał Woronicz, Adrian Mames-Wąsik, Patryk Miska, Dawid Walczyński, Bartosz Skorupa, Jakub Tomczyk, Hubert Polok oraz niepokonany bramkarz Krystian Przanowski!
Na uwagę zasługuję fakt, że nasi chłopcy w decydującym meczu pokonali uczniów klasy sportowej Zespołu Szkół Sportowych! Warto zaznaczyć też, że nasza drużyna była osłabiona brakiem dwóch podstawowych zawodników, którzy ze względów wychowawczych nie mogli reprezentować szkoły.
Opieką nad drużyną oraz przygotowaniem (też mentalnym) do zawodów zajmowali się nauczyciele: Pani Justyna Pawłowska, Marek Pyka oraz Pan Sebastian Hutny i Pani Izabela Markewka.
Jako opiekunowie, życzymy naszym piłkarzom, by także w nauce wykazywali się tak dużym zaangażowaniem i ambicją jak na boisku. Zaś naszym pozostałym uczniom oraz ich opiekunom takich osiągnięć i sukcesów jak te które odnoszą w ostatnim czasie nasi sportowcy.
Wyniki meczy:
SP 5 - SP 1         2:1
SP 5 - SP 13       6:0
SP 5 - GIM.KAT.  3:0
SP 5 - SP 20       4:0
SP 5 - ZS 2         3:1
SP 5 - Zespół Szkół Sportowych 1:0

 

Czytaj więcej...

W czwartek ponownie spotkaliśmy się z twórczością Mickiewicza, tym razem pani logopeda Barbara Durczok przeczytała zainteresowanym "Powrót taty". Serdecznie dziękujemy i już teraz zapraszamy na kolejne wsłuchiwanie się w utwory naszego Wieszcza.


 

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 SP5 Siemanowice Rights Reserved.