Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Po raz kolejny uczniowie klasy 5a odwiedzili Przedszkole nr 10. Tym razem tematem naszego spotkania był Dzień Babci. Przedszkolaki zobaczyły krótkie przedstawianie pt. Najlepszy prezent, które przygotowali Amelia, Wiktoria, Oskar oraz Witek. Następnie nasi uczniowie zaprosili ich do zabaw ruchowych, przy których wszyscy wspaniale się bawili. Dziękujemy grupie Żabek za gościnę i do zobaczenia w przyszłym miesiącu.

 

 

Czytaj więcej...

    10 i 11 stycznia naszą szkołę ogarnęło czerwone szaleństwo. Powód? 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Społeczność szkolna zorganizowała kiermasz, by przyłączyć się do działań na rzecz fundacji WOŚP.
    Zagraliśmy wspólnie – uczniowie, rodzice, nauczyciele. Przygotowaliśmy przepyszne ciasta, słodkie galaretki oraz tryskające zdrowiem sałatki. Uczniowie zadbali o to, by kolorowe plakaty i serca przypominające o akcji wypełniły korytarze szkoły po brzegi. Wszystkiemu towarzyszyły dźwięki muzyki. Do naszych działań przyłączyli się również uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących MERITUM w Siemianowicach Śląskich. Młodzież nie mogła wyjść z podziwu, widząc, do jak wielkich rozmiarów urosła prowadzona przez nas akcja.
    Był to niezwykły dzień. Na twarzach uczniów gościły uśmiechy, a skarbonki zapełniały się w bardzo szybkim tempie. Wspólnie zorganizowany kiermasz okazał się olbrzymim sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Razem udowodniliśmy, że każdy może pomagać potrzebującym – wystarczy tylko chcieć!

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.