Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Dzieci z klas młodszych uczestniczyły w Międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Mój wymarzony zawód” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Siemianowicach Śl. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na potrzebę planowania swojej przyszłości zawodowej i wdrażanie do obserwacji otaczającej rzeczywistości oraz motywowanie uczniów do rozwoju uzdolnień twórczych i rozwijania własnej wyobraźni. Konkurs poprzedzony był etapem szkolnym, w którym wzięło udział 35 uczniów z klas 1 – 3. Wszystkie dostarczone prace były bardzo starannie i efektownie wykonane. Dzieci marzą, aby zostać np. policjantem, kucharzem, weterynarzem, pielęgniarką, sportowcem, strażakiem, lekarzem, cukiernikiem, sprzedawcą … .Jury oceniając prace nie miało łatwego zadania, dlatego przyznano bardzo dużo, bo aż 15, wyróżnień i wyłoniono czterech laureatów.
I miejsce zajęła Wiktoria Wójcik – uczennica kl. II b
II miejsce zajęły Hanna Duda i Emilia Witek z kl. II a
III miejsce zajął Łukasz Wąsik z kl. II b
Wyróżnione i nagrodzone prace zostały przekazane do Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie były oceniane w ramach Międzyszkolnego konkursu plastycznego. Uczennica Wiktoria Wójcik zdobyła II miejsce, a Natalia Majewska i Igor Orel wyróżnienia. Gratulujemy.

Jak dobrze mieć sąsiada! – z takim zawołaniem uczniowie naszej szkoły udali się w ostatni majowy wtorek do pobliskich instytucji, by świętować Europejski Dzień Sąsiada.

Piątoklasiści odwiedzili zakład szewski, studio kosmetyczne, aptekę, pocztę oraz przedszkole, z kolei przedstawiciele klas siódmych poczęstowali wypiekami pracowników urzędu skarbowego oraz firmy Aqua Sprint. Ósmoklasiści zawitali do przedsiębiorstwa Kotłomontaż.

Wszyscy z radością ugościli uczniów. Chętnie wprowadzali dzieci w tajniki swojej pracy, odpowiadali także na zadawane pytania. Inicjatywa naszej szkolnej społeczności bardzo spodobała się osobom, które odwiedziliśmy – stąd zaproszenia na kolejne wspólne świętowanie Dnia Sąsiada. Na pewno z nich skorzystamy!

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.