Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Dnia 30 października br. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klas I-III w tym dniu czytali wraz z nauczycielem bajki o leśnych zwierzętach. Wcześniej została przygotowana przez nich jesienna leśna dekoracja. Uczniowie bardzo się angażowali w przygotowanie jej. Dzieci mogły też w tym dniu przebrać się za zwierzątka i przynieść swoje ulubione maskotki do szkoły, które towarzyszyły im podczas wszystkich lekcji.

 

 

Czytaj więcej...

W czwartek (24 października) w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetlika, podczas którego pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności świetlicowej. Na uroczystość przybył Pan Dyrektor, rodzice i krewni uczniów klas pierwszych, zaproszeni nauczyciele, a także uczniowie klas starszych.
Pierwszoklasiści stanęli przed nie lada wyzwaniem. Ich zadaniem było sprostać próbom, przechodząc tym samym test gotowości świetlicowej. Dzieci zmierzyły się z próbą ciemności, słuchu, intelektu, zręczności oraz uśmiechu. Widownia nagradzała starania pierwszoklasistów gromkimi brawami, a jury jednogłośnie stwierdziło, że dzieci bez trudu zdały świetlicowy egzamin.
Na dowód przyjęcia uczniów do grona Świetlików nastąpiło uroczyste ślubowanie, a następnie pasowanie przez Pana Dyrektora. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Na koniec uczniowie przypinali swoje imiona do planszy przedstawiającej Rodzinę Świetlików, zostało także wykonane pamiątkowe zdjęcie ze Świetlikiem.
Pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy samych miłych chwil spędzonych w naszej szkolnej świetlicy.

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.