Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Świetlicowy konkurs pt. Narysuj lub zrób dinozaura dobiegł końca. Dominowały prace plastyczne, które można podziwiać na zdjęciach. 
W klasach 1 przyznano następujące miejsca:
I - Krzyś Ciepiela z kl. 1b
II - Wiktoria Reguła z kl. 1a
III - Weronika Gubała z kl. 1a
W klasach 2-3 kolejno nagrodzono:
I - Alina Lupierz z kl. 3d
II - Paulina Dżuman z kl. 2
III - Wiktoria Woś z kl. 3b
Gratulujemy także pozostałym uczestnikom konkursu. Są to: Nadia Farad, Maja Ciepiela, Julia Nycz, Dawid Kaleta, Julia Pachuł, Wojtek Hoch, Kuba Zieliński, Marcin Bogusz, Paulina Wykurz, Julia Mokrus

Czytaj więcej...

W miniony poniedziałek 26 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Głównym celem tego dnia było przypomnienie wszystkim uczniom jakie zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z internetu i jak można poradzić sobie w sytuacji zagrożenia. Z tej okazji ogłoszono również konkurs na plakat, który wygrała Alicja Herbińska z klasy VIa. Klasy V, VI i VII rywalizowały również ze sobą w drużynowym konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w sieci. Quiz rozwiązywany z użyciem telefonów komórkowych, w którym oprócz wiedzy liczył się również refleks dostarczył wielu emocji. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy VI b, którzy w ostatniej chwili przegonili uczniów klasy VII b i VII a. Również świetlica szkolna włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z przygodami Netki i jej kolegów, dowiedzieć się co to jest netykieta, a także dlaczego wstawianie wszystkich swoich zdjęć na portale społecznościowe nie jest najlepszym pomysłem.

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 SP5 Siemanowice Rights Reserved.