Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

W piątkowy poranek klasy drugie wzięły udział w Multimedialnym Widowisku Filmowym zorganizowanym przez Polski Teatr Filmowy. Pokaz pt. „Wehikuł czasu” przybliżył naszym uczniom historię powstania radia i telewizji oraz pokazał odwieczną walkę pomiędzy wielkimi wynalazcami: Nikolą Teslą i Guglielmo Marconim. Niektórzy mogli wcielić się w rolę bohaterów. Dzieci zobaczyły, jak wygląda praca w rozgłośni radiowej, poznały efekty specjalne używane we współczesnej telewizji oraz, co najważniejsze, dowiedziały się jak inteligentnie korzystać z mediów.

 

 

 

Czytaj więcej...

„Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu, troskliwie niosące swój
drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie.” - Francis Bacon 

09 stycznia 2019r. odbył się w szkole konkurs czytelniczy. Wzięli w nim udział Wiktoria Regula uczennica klasy IIa oraz Nadia Farat, Paulina Dżuman i Wojciech Hoch uczniowie klasy III. Dzieci czytały fragment baśni „Nowe szaty cesarza” H. CH. Andersena. Zwracano uwagę na płynność czytania, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych oraz interpretację tekstu. Dzieci starały się przeczytać wybrany tekst jak najlepiej. Wszyscy uczniowie za udział w konkursie otrzymają dyplomy.

Zachęcamy wszystkich uczniów do codziennego czytania, bo dzięki tej umiejętności możemy wypełnić wolny czas oraz przenosić się w wyobraźni w różne, ciekawe miejsca.

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.