Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

W piątek 15 marca reprezentacja uczniów klas I wzięła udział w IV Olimpiadzie Pierwszoklasistów  „ Na sportowo i wesoło”. Impreza odbyła się w kompleksie sportowym „Michał”. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w konkurencjach sportowych. Wykazały się dużą sprawnością ruchową i siłą walki. Rywalizowały z 9. drużynami innych szkół podstawowych. Pomimo dużego zaangażowania nie udało się pokonać najlepszych – SP1, SP8 oraz SP 13. Wierzymy w to, że w przyszłym roku uczniom naszej szkoły uda się stanąć na podium.

 

 

Czytaj więcej...

We wtorek 12 marca w SP5  przeprowadzony został Szkolny Konkurs Recytatorski klas pierwszych, drugich i trzecich, w którym wzięło udział 13 uczestników.  Celem konkursu była popularyzacja poezji dla dzieci oraz przekazywanie treści wychowawczych. Bajki uczą wrażliwości na krzywdę innych, opieki nad słabszymi, sprawiedliwości, odróżniania dobra od zła. Uczniowie recytowali wiersze z repertuaru dziecięcego pod hasłem „Bohaterowie bajek i baśni w poezji”. Uczestnicy przygotowali jeden utwór związany z hasłem konkursu, nad którego przebiegiem czuwały panie Mariola Matysik i Agnieszka Kloc. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. W ocenie zwracano uwagę na dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom był wyrównany, jury miało bardzo trudne zadanie.
Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów:
w klasach pierwszych:
I miejsce
Emilia Legutki kl. Ia
w klasach drugich:
I miejsce
Wiktoria Czupryna kl. IIb
w klasach trzecich:
I miejsce
Paulina Dżuman kl. III

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w murach naszej szkoły! Zdobywcy pierwszych miejsc  reprezentowali szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Szkole Podstawowej nr 4. III miejsce w tym konkursie zajęła Paulina Dżuman - uczennica klasy III.

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.