Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

We wtorek 5 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego tegoroczne hasło brzmiało: Działajmy razem. Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się aktywnie w różne inicjatywy w przeciągu całego tygodnia.
W klasach I-III przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie oglądali filmiki edukacyjne, omawiali najważniejsze zasady, a na zakończenie otrzymali kolorowanki i naklejki.
Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie, który podzielony był na dwie kategorie wiekowe: kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII. Zadaniem reprezentacji każdej z klas było wypełnienie testu online, który dotyczył bezpieczeństwa w Internecie. Wśród klas IV-VI miejsce I zdobyła kl. VI a, miejsce II -kl. VI b, a miejsce III -kl. IV a. Natomiast wśród kl. VII-VIII miejsce I zdobyła kl. VII a, miejsce II -kl. VIII b oraz miejsce III -kl. VIII a.
Ponadto w  środę 6 lutego odbyła się prelekcja dla rodziców „Bezpieczeństwo dziecka w sieci”.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie będą pamiętali i stosowali na co dzień zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a w razie wątpliwości zwracali się do rodziców i nauczycieli.

 

 

Czytaj więcej...

W piątek (1 lutego) odbył się szkolny etap konkursu „Wiem, co jem”, w którym udział wzięli uczniowie klasy III. Trzecioklasiści musieli wykazać się rozległą wiedzą na temat zdrowego odżywiania, odgadnąć za pomocą wzroku, smaku, węchu i dotyku podane produkty. Zadania polegały również na uważnym przeczytaniu tekstu związanego ze zdrowym odżywianiem, rozwiązaniu quizu prawda/fałsz oraz określeniu, które z podanych produktów są wartościowe, a które nie. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
•    I miejsce – Nadia Farat,
•    II miejsce – Paulina Dżuman,
•    III miejsce – Jakub Łukasik.
Rywalizacja była wyrównana, w międzyszkolnym etapie konkursu naszą szkołę reprezentować będą uczennice Nadia Farat i Paulina Dżuman. Gratulujemy uczestnikom i trzymamy kciuki za nasze reprezentantki.

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.