Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

           Za nami 2 konkurencja z cyklu Sportowych Mistrzostw Szkoły – uczniowie za zadanie mieli jak najszybsze pokonanie toru przeszkód, w których wykazywali się koordynacją ruchową, siłą, szybkością, wytrzymałością ale przede wszystkich - zwinnością. W piątkowe popołudnie, w rundach eliminacyjnych udział wzięło 29 uczniów z klas IV-VIII, pokonując tor w możliwie jak najkrótszym czasie. Każdy dał z siebie wszystko – nierzadko pojawiały się łzy radości lub smutku. Walka była bardzo zacięta choć głównie chodziło przecież o dobrą zabawę.
          Do WIELKIEGO finału rozgrywanego dziś na długiej przerwie przeszli: CHŁOPCY - Dylan Reder Va, Adrian Mames-Wąsik VIIIa, Fabian Piowczyk IV, Mateusz Wajda VIb; DZIEWCZYNY - Roksana Makosz VIIb, Wiktoria Kristek VIa, Kinga Cieślak VIa, Magdalena Witkowska IV.
          W finałach nikt nie chciał odpuścić, będąc już zaledwie o krok od zwycięstwa . Spośród chłopców bezkonkurencyjny został Dylan Reder pokonując w finale Adriana Mamesa-Wąsika. U dziewczyn najszybsza okazała się Roksana Makosz wygrywając z Wiktorią Kristek.
          GRATULUJEMY zwycięzcom oraz wszystkim tym, którzy mieli odwagę zmierzyć się z bardzo wymagającym i trudnym technicznie torem. Niebawem rozpoczynamy rywalizację w 3 konkurencji z cyklu SMS – liga koszykówki.

 

 

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy V "a" wybrali się na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Podczas zajęć wysłuchali opowieści o początkach rozwoju górnictwa. Zapoznali się również ze specyfiką pracy w kopalni. W trakcie zwiedzania muzeum rozwiązywali zadania, które miały na celu przybliżenie im kultury, tradycji i zwyczajów Górnego Śląska. Na zakończenie uczniowie zagrali w grę memory, dotyczącą naszego regionu.

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.