Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

W grudniu uczniowie klas pierwszych rozpoczęli wystawę pt. „Zima na szkolnych korytarzach”. Dzieci z klas Ia i Ib wykonały zimowe ozdoby, które wystawione zostały na parapetach okiennych. Ponieważ grudzień to również czas Świąt Bożego Narodzenia, nie mogło zabraknąć świątecznych akcentów. Dzieci wykonywały choinki, mikołajki, reniferki, bombki, stroiki świąteczne. Pierwszoklasiści spotkali się na zajęciach klas równoległych, podczas których obrysowywali i wycinali swoje dłonie, z których powstała wspaniała, podziwiana przez wszystkich choinka. Ogłoszono również konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów naszej szkoły „Boże Narodzenie 2017”. W ramach tego konkursu uczniowie klas 1 – 7 przygotowali bombki choinkowe, aniołki i kartki świąteczne. Konkurs  rozstrzygnięto  8 grudnia. Jego wyniki wkrótce będą ogłoszone. Wszystkie konkursowe prace można podziwiać w naszej szkole. Kartki świąteczne wywieszone zostały na szkolnej gazetce, anioły na okiennych parapetach, a bombki ozdobiły szkolną choinkę. Wzrok przykuwa bałwan wykonany przez uczennicę klasy szóstej z około 500 plastikowych kubków.  To jeszcze nie koniec. W styczniu zimowy wystrój się zmieni.

 

Czytaj więcej...

Aby zachęcić uczniów klas IV do czytania po angielsku i pokazać im, że już potrafią to robić, zorganizowano konkurs czytani a.  Każdy uczeń dostał do przeczytania tekst „Angry Birds. Pigs on Bird Island”. Pod koniec listopada przeprowadzony został quiz ze znajomości lekturki. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 25. Uczniowie stanęli przed wyzwaniem jakim jest niewątpliwie czytanie ze zrozumieniem.
Dnia 13 grudnia odbył się II etap konkursu dla tych uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów w I etapie. Etap II był konkursem głośnego czytania w języku angielskim wylosowanych fragmentów pochodzących z tekstu „Angry Birds. Pigs on Bird Island”. Komisja oceniała prawidłowość i płynność czytania, a także umiejętność interpretowania tekstu, który sprawia, że słuchamy czytającego z zainteresowaniem. W etapie II można było zdobyć maksymalnie 15 punktów.
Mistrzem czytania została Maria Ruta z klasy IVc. Zdobyła 38 punktów.
II miejsce zajął Witold Sulik z klasy IVa z wynikiem 36 punktów.
III miejsce ex aequo zdobyły Maja Klęka (IVa) i Karolina Legutki (IVc) zdobywając po 35 punktów.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu Well done!

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2017 SP5 Siemanowice Rights Reserved.