Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

7 września cała Polska zaczytała się w nowelach rodzimych autorów. Dlaczego? Odbywała się wówczas kolejna odsłona akcji Narodowe Czytanie. Społeczność naszej szkoły postanowiła włączyć się w obchody tego przedsięwzięcia. W piątek zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, by poznać historię pana Tomasza i jego niewidomej sąsiadki – bohaterów noweli Bolesława Prusa pt. Katarynka. Z treścią utworu zaznajomili nas szczególni goście: pani Ilona Woźna – naczelnik Urzędu Skarbowego w Siemianowicach Śląskich oraz pan Wojciech Gosek – absolwent naszej szkoły, obecnie student politologii piszący książki. Do gości dołączyła pani Wicedyrektor, która po odczytaniu ostatniego fragmentu noweli zwróciła uwagę na ważność czytania w życiu młodego człowieka oraz wyraziła nadzieję na kolejne wspólne poznawanie literatury w tak szerokim gronie.

 

Czytaj więcej...

Dnia 2 września uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz rodzice spotkali się w sali gimnastycznej na akademii z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. O godzinie 9:00 na apelu dla klas I-III swój program artystyczny przedstawiły dzieci z klas drugich. O godzinie 10:30 rozpoczęła się akademia dla klas IV-VIII, podczas której o część artystyczną zadbali uczniowie klas czwartych.
Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycił nas sekretarz miasta pan Adam Skowronek, który oficjalnie powierzył stanowisko dyrektora szkoły panu Marcinowi Lazarowi.  Pan Dyrektor powitał wszystkich zgromadzonych, zwracając szczególną uwagę na pierwszoklasistów, którzy tego dnia rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą. Życząc spokojnej pracy w nowym roku szkolnym, pan Dyrektor wspomniał również o ogromnej roli współpracy szkoły z rodzicami, którzy stanowią bardzo ważne ogniwo w procesie nauczania i wychowania młodego pokolenia. 

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.