Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

 Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów naszej szkoły. 20 grudnia, w piątkowy wieczór, w bożonarodzeniowy świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klas I-VII. Zebrana publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii, Józefa i maleńkiego, nowonarodzonego Jezusa. Całość przedstawienia ukazująca sceny z życia Dzieciątka, pasterzy, mędrców, aniołów, Heroda przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Dziękujemy wszystkim artystom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia. Szczególnie dziękujemy gościom, przedszkolakom: Julii i Oldze Koszlaga oraz Julii Szerman uczennicy klasy II SP 13.

 

 

Czytaj więcej...

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie , co to będzie, co to będzie…

20 grudnia tego roku cała społeczność szkolna spotkała się na tradycyjnej Wigilii u Mickiewicza czyli dorocznym Święcie  Patrona Szkoły. Podczas tegorocznego przedstawienia usłyszeliśmy najsłynniejsze myśli i cytaty z utworów wieszcza , zaprezentowane przez klasy IV, V i VI. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zobaczyć osiągnięcia naszych utalentowanych w różnych kierunkach uczniów. Były to talenty znane z wielu już pokazów szkolnych ale też takie dopiero odkryte podczas tego roku szkolnego. Uczniowie klasy VII a  i VII b  przeprowadzili zimową rozmowę z panem Mickiewiczem, Grupa naszych Świetlików wprowadziła w nastrój świąt Bożego Narodzenia, nasze najmłodsze gitarzystki zaprezentowały repertuar gitarowy. Wokalistki zaśpiewały utwory świąteczne pochodzące z Polski i  Włoch , uczniowie klasy V c  i VII b pokazali efekty projektu muzycznego, uczennice klasy II i VI zaprezentowały niesamowite układy gimnastyczne. Mogliśmy tez posłuchać dowcipnych  dialogów uczennic z klasy VII b, dotyczących przygotowań do świat oraz posiadanych talentów.
Na pewno zostaniemy w tym klimacie do następnej… Wigilii u Mickiewicza.

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2020 SP5 Siemanowice Rights Reserved.