Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

W środę uczniowie klasy pierwszej obejrzeli spektakl w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół. Tym razem transmitowany został z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć oraz krótki opis przedstawienia i jednocześnie zachęcamy do wizyty w teatrze - dzieciom bardzo się podobało! :)

"Bromba w sieci"
"Bromba ma wyjątkowych i oryginalnych przyjaciół, z którymi przeżywa niezwykłe przygody, podróżuje do innych wszechświatów, rozwija wyobraźnię, a przede wszystkim, zadając z pozoru proste pytania o naturę spraw, zmusza do myślenia.

W spektaklu pojawiają się znane z opowiadań Macieja Wojtyszki postacie, przyjaciele Bromby: słynny detektyw Kajetan Chrumps, poeta Fikander, jego muza Malwinka, tajemniczy Pciuch, no i oczywiście Bromba, specjalistka od mierzenia i ważenia. Tym razem zostają oni uwikłani w całkowicie nową przygodę poszukiwania złośliwego Wirusa, niszczącego komputery. Aby go pokonać odważnie przenoszą się nawet do rzeczywistości wirtualnej..."

http://www.iteatr.tvp.pl/41692824/bromba-w-sieci-z-teatru-dzieci-zaglebia-w-bedzinie

 

 

Czytaj więcej...

05 kwietnia uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę do Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śląskich.  Dzieci nie tylko poznały ten obiekt, ale miały możliwość zapoznania się z historią i najciekawszymi wydarzeniami związanymi z naszym miastem. Zobaczyły także dawne wyposażenie mieszkania śląskiego wraz z nazwami charakterystycznych sprzętów domowych. Mogły w tym uczestniczyć dzięki pani przewodnik, która oprowadzała ich po obiekcie.
Przed zwiedzaniem muzeum niezwykle ciekawym wydarzeniem był udział w Małej Akademii Jazzu. Gościem kwietniowego spotkania był Piotr Steczek – muzyk, aranżer, kompozytor, współzałożyciel orkiestry AUKSO. Muzyk rozgrzewał atmosferę w sali grając na takich instrumentach jak: ney, duduk, zurna, shakuhachi, oraz 6-strunowych skrzypcach elektrycznych. Tematem przewodnim koncertu był elektro-folk, gdzie połączono przeszłość z przyszłością. Muzyk nie tylko prezentował swoje umiejętności wokalne, instrumentalne, ale także pięknie łączył to z barwnymi opowieściami. Dzieci reagowały spontanicznie, z dużym wyczuciem muzycznym. Koncert bardzo się podobał, czego dowodem jest chęć przybycia do muzeum na kolejne spotkanie.

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.