Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Kto powiedział, że szkoła to tylko książki i nieustająca nauka? W szkole można się także bawić – i to jak! Uczniowie mieli okazję się o tym przekonać. W poniedziałkowe popołudnie relaksowali się przy dźwiękach ulubionej muzyki na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka. Parkietowe wygibasy wprawiłyby w zachwyt wielu znawców tańca. Różnorodna nuta, o którą zadbali uczniowie klas VII, sprawiła, że każdy z chęcią poruszał się w jej rytm. Dziewczyny postarały się o to, by chłopcy poczuli się w tym dniu wyjątkowi – przygotowały plakaty z życzeniami oraz dyplomy dla swoich kolegów. Wszystkim towarzyszył imprezowy nastrój, uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników zabawy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję do dyskotekowych spotkań.

 

Czytaj więcej...

Już po raz czwarty w SP5 odbył się konkurs poprawnej polszczyzny. Podczas tegorocznej edycji kilka razy reprezentanci klas IV-VII zdziwili się, że powinni mówić inaczej, niż mają w zwyczaju to robić oni, ich bliscy, a nawet komentatorzy sportowi. Później niewiele zabrakło do tego, by niektórzy "się przeliczyli", ponieważ właściwe przeczytanie cyfr wcale nie było takie łatwe... Na szczęście pomimo trudności i z tym sobie poradzili. Dodatkowym zaskoczeniem było, gdy usterek językowych dzieci miały szukać w znanych piosenkach - podczas konkursu usłyszały Beatę Kozidrak, Ryszarda Rynkowskiego, a później dokładnie przeanalizowały teksty takich zespołów jak: "Perfect", "De Mono" i "Łobuzy". Teraz uczniowie SP5 wiedzą jakie formy są poprawne, a których lepiej unikać.

O wynikach konkursu poinformujemy na najbliższym apelu, a gdy oficjalnie będą znane, również i tutaj się o wszystkim dowiecie :)

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2017 SP5 Siemanowice Rights Reserved.