Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

W poniedziałek uczniowie klas 1 – 5 uczestniczyli w audycji muzycznej Instrumenty perkusyjne. Przy dźwiękach różnych typowych i rzadkich instrumentów perkusyjnych, należących do grupy instrumentów afrykańskich takich jak membrafony, wibrafony oraz innego rodzaju grzechotki i terkotki, odbyli egzotyczną podróż do źródeł pulsującej rytmami muzyki afrykańskiej. Poznali nazwy i budowę tych instrumentów, źródło ich dźwięku, sposoby wydobywania dźwięków. Na koniec chętni uczniowie stworzyli grupę perkusyjną i wspólnie z osobami prowadzącymi przeszli do muzyki polskiej – inspirowanej gorącą muzyką afrykańską, wykonując utwór B. Kozidrak „Rzeka Marzeń” znany z filmu „W pustyni i w puszczy”. Dla uczestników audycji była to na pewno wyjątkowa podróż.

 

Czytaj więcej...

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie  a  wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.
W piątek, 12 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Bardzo licznie zgromadzeni uczniowie wraz z Gronem Pedagogicznym uczestniczyli w przedstawieniu pt. BELFER’S  SPA. W dowcipny sposób przedstawiono historię powołania zawodu nauczyciela, codzienne zmagania uczniów i pedagogów. Zaproszono również nauczycieli do skorzystania ze szkolnego SPA ( uczniowie w roli trenerów ) w celu regeneracji sił
Już po raz kolejny mieliśmy okazję posłuchać kilku piosenek w wykonaniu pani Anna Ciopalskiej, której serdecznie dziękujemy.
Życzymy uśmiechu, radości i niezmiennego uczucia, że tak , jak my potrzebujemy Was tak samo my jesteśmy Wam potrzebni. Tego życzą Wam uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Siemianowicach Śląskich.

 

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.