Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszej szkole 8 listopada od wykonania hymnu, w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

W części artystycznej uczniowie klas I-VIII przedstawili historię drogi Polski do wolności. Taniec w wykonaniu uczennic z klasy IIIa i piosenki o tematyce patriotycznej uświetniły akademię.

10 listopada reprezentanci naszej społeczności szkolnej wzięli udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Uczniowie przeszli ulicami miasta na Rynek, gdzie odbywały się główne uroczystości - ceremoniał wojskowy z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i Orkiestry
Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Czynu Powstańczego.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

 

Czytaj więcej...

8 listopada klasy ósme wzięły udział w warsztatach H2O. Tym razem najstarsi uczniowie mieli możliwość spojrzenia na naukę w nietypowy sposób. Przy okazji ósmoklasiści przemierzyli korytarze I LO, zajrzeli do klas i zobaczyli jak funkcjonuje szkoła, być może w przyszłości tam właśnie będą kontynuowali swoją edukację. 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.