Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

26 września odbyła się Szkole Podstawowej nr 5 kolejna edycja Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym roku głównym wątkiem  było hasło „Dlaczego Warto Uczyć się Języków Obcych?”
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 4-7 a imprezę przygotowali nauczyciele języków obcych oraz nauczyciel plastyki i muzyki.
Przygotowania do EDJO były różnorakie ale elementem łączącym było ukazanie korzyści płynących z nauki języków obcych:
1.Każda klasa wylosowała flagę państwa europejskiego i miała sobie zaprojektować przebranie na EDJO
2.Każda klasa zaproponowała 2-osobową reprezentację do udziału w quizie „Jeden z dziewięciu”, którego zasady przedstawiła pani Beata Sarota, nauczycielka języka angielskiego.  Nauczyciele języków obcych wspierali poszczególne klasy w tych przygotowaniach gdyż określili zakres tematyczny quizu oraz stworzyli dwie gazetki z materiałami.
3.Uczniowie z poszczególnych klas przygotowali także plakat na temat „Dlaczego warto uczyć się języków obcych” oraz wzięli udział w konkursie pt.” Języki Obce Twoim oknem na świat” polegającym na napisaniu i recytacji wierszyka zachęcającego do nauki języków obcych.
26 września cała społeczność SP5 zgromadziła się w sali gimnastycznej aby rywalizować o tytuł „Najaktywniejszej Klasy w Dniu Europejskim”. Poszczególne konkurencje były przeplatane zabawnymi scenkami zachęcającymi do nauki języków , scenką prezentującą brytyjski sposób parzenia i serwowania herbaty oraz występami poszczególnych klas w różnych językach, tzn. czeskim, francuskim, angielskim oraz hiszpańskim.  Specjalną atrakcją imprezy był występ pani Anny Ciopalskiej, nauczycielki języka angielskiego. Uczniowie świetnie się bawili. Na wyróżnienie zasługują klasy 4b, 6b, 7b ale zwycięzca jest tylko jeden. W tym roku  Najaktywniejszą  Klasą w Dniu Europejskim  została 7a. Gratulacje!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2018 SP5 Siemanowice Rights Reserved.