Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Wtorek, 26 września 2017 r. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów. Stali się oni pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.  W godzinach popołudniowych, odświętnie ubrani, wraz ze swoimi rodzicami, przyszli na uroczystość pasowania.  W ceremonii wzięli udział dyrektor szkoły p. Sebastian Hutny, wicedyrektor p. Beata Respondek, nauczyciele, uczniowie klas czwartych i siódmych. Swoją obecnością zaszczycili nas także p. Alina Toczek – asystent Pana Prezydenta ds. edukacji w Siemianowicach Śl, oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic – fundatorów „Tyty Dla  Każdego Pierwszaka od Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic” – p. Beata Gałecka, p. Joanna Róg, p. Marcin Janota. Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Następnie p. Alina Toczek życzyła im powodzenia, samych sukcesów, dotrzymania przyrzeczeń i tego, aby szkoła była dla nich miejscem radosnego zdobywania wiedzy. Podczas części artystycznej uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli  w pierwszych tygodniach nauki.  Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, prezentowali to , co już potrafią. Po wspaniałym występie, który zachwycił wszystkich zebranych p. dyrektor  uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…)pilnie się uczyć i wzorowo zachowywać, dbać o dobre imię  klasy, chlubą swojej szkoły być, (…)”. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia, a przedstawiciele SMS obdarowali ich słodkim upominkiem w postaci śląskiej tyty wypełnionej cukierkami. Uroczystość zamknął oficjalnie Pan Dyrektor, który skierował w kierunku wszystkich zgromadzonych kilka ciepłych słów. Po uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia dzieci chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce, a także jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2018 SP5 Siemanowice Rights Reserved.