Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Już po raz czwarty w SP5 odbył się konkurs poprawnej polszczyzny. Podczas tegorocznej edycji kilka razy reprezentanci klas IV-VII zdziwili się, że powinni mówić inaczej, niż mają w zwyczaju to robić oni, ich bliscy, a nawet komentatorzy sportowi. Później niewiele zabrakło do tego, by niektórzy "się przeliczyli", ponieważ właściwe przeczytanie cyfr wcale nie było takie łatwe... Na szczęście pomimo trudności i z tym sobie poradzili. Dodatkowym zaskoczeniem było, gdy usterek językowych dzieci miały szukać w znanych piosenkach - podczas konkursu usłyszały Beatę Kozidrak, Ryszarda Rynkowskiego, a później dokładnie przeanalizowały teksty takich zespołów jak: "Perfect", "De Mono" i "Łobuzy". Teraz uczniowie SP5 wiedzą jakie formy są poprawne, a których lepiej unikać.

O wynikach konkursu poinformujemy na najbliższym apelu, a gdy oficjalnie będą znane, również i tutaj się o wszystkim dowiecie :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2018 SP5 Siemanowice Rights Reserved.