Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Witamy w świetlicy szkolnej w nowym roku szkolnym


    Po wakacyjnej przerwie z ogromną werwą przystąpiliśmy do pracy. Wrześniowa pogoda bardzo nas rozpieszczała. Dużo czasu spędzaliśmy na podwórku szkolnym, gdzie integrowaliśmy się z naszymi nowymi świetlikami, uczniami klas pierwszych.

Wykorzystaliśmy wszystkie atrakcje dostępne w świetlicy. Udało nam się zapoznać pierwszaków z ulubionymi zabawami świetlików: ratownika i rekina, sałatkę owocową, tulipana, kogo brakuje?, ogonki, murarza, zbijaka.

 

 

 

Jesienne prace


Również w naszych salach świetlicowych bardzo dużo się działo. Stworzyliśmy mnóstwo pięknych prac. Udało nam się stworzyć lwy z kłosów zboża, sówki z papieru i z ziemniaczanych stempli, jesienne drzewa z makaronowymi liśćmi, wesołe jeże zdobione różnymi nasionami, tukany z talerzyków i kolorowe latawce. Trochę tęskniąc za wakacjami wspominaliśmy przygody, które nas spotkały. Natomiast ostatnie dni września upłynęły nam pod znakiem jesiennych przetworów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Marzyciela


We wrześniu świętowaliśmy Dzień Marzyciela. Z tej okazji nasze świetliki na jesiennych liściach pisały swoje marzenia, z których stworzyliśmy drzewo marzeń. Ogłosiliśmy także konkurs plastyczny pt. "Moje marzenie". Laureatami konkursu zostały:
Laura Żydziak z klasy 1b - I miejsce
Wiktoria Reguła z klasy 2a - II miejsce
Nikola Kaleta z klasy 1b - III miejsce
Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

 

 

 

 

 

Decoupage powraca po wakacyjnej przerwie


W piątek 28 września odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia plastyczne z zdobienia przedmiotów techniką decoupage. Tym razem uczestniczki wykonały efektowne wazony ze szklanych butelek i słoików. 

 

 

 

 

 

 

Świetlik Września

Za nami miesiąc wytężonej pracy. W świetlicy ten czas upłynął nam bardzo aktywnie. Dzięki temu udało nam się wyłonić Świetlika Września. Tytuł ten zdobyła Wiktoria Czupryna z kl. 2b. Miejsce drugie zajęła Kinga Albrecht z klasy 2b, natomiast miejsce trzecie Laura Żydziak z klasy 1b. Gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji o tytuł Świetlika Października.

 

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.