Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Zajęcia plastyczno-techniczne

W środę 26 września odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia plastyczno-techniczne. Witając jesień, uczniowie wykonali ciekawą techniką, piękne i kolorowe liście, które mogą stać się inspiracją do tworzenia różnych jesiennych dekoracji.

 

 

 

 

Świetlicowy konkurs "Bezpieczeństwo na drodze"

Tematem przewodnim w świetlicy szkolnej, w minionym tygodniu było BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I INNYCH, w ramach którego odbył się m.in. konkurs pt. „Bezpieczeństwo na drodze”. Zadaniem świetlików było rozwiązanie Quizu.
Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:
Klasa I:
- I miejsce Julia Albrecht,
- II miejsce Kinga Kwiatkowska,
- III miejsce Dagmara Kobylec
 
Klasa II:
- I miejsce Kinga Albrecht, Jakub Zieliński
- II miejsce Julia Witkowska,
- III miejsce Kornel Bogusz
 
Klasa III:
- I miejsce Kajetan Śleziak, Jakub Łukasik
 
Klasa IV:
- I miejsce Oliwia Płaszewska, Tomasz Kobylec, Julia Grześkowiak, Emilia Blacha,
- II miejsce Wiktor Staś,
- III miejsce Wiktoria Pyzałka

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

 

 

 

 

Wizyta policjanta

W piątek 28 września, w świetlicy szkolnej odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „ W przyszłości chciałbym być…?”, z tej okazji gościliśmy policjanta z Komendy miejskiej Policji w Siemianowicach Śl. Świetliki z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowiadania dotyczące codziennej pracy policjanta, jak również z nie mniejszą ciekawością przyglądały się co wchodzi w skład umundurowania. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem oraz zadawały bardzo dużo pytać.
Podczas spotkania nie zabrakło oczywiście rozmów dotyczących bezpieczeństwa i właściwych zachowań prowadzących do unikania zagrożeń. Policjant rozmawiał z dziećmi m.in. o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do szkoły i powrotu do domu.  Przypomniał również jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

 

 

 

 

 

 

 

Było głośno...


W środę 3 października obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Muzyki. Od samego rana tematem przewodnim była muzyka w różnych wydaniach. Świetliki miały okazję zagrać w specjalnie przygotowane na tę okazję memo, a także wykonać efektowne radio, czy stworzyć swoją unikalną nutkę. Punktem kulminacyjnym były tańce. Udało nam się zatańczyć układ taneczny do utworu "Skrzypek". Radości nie było końca....

 

 

 

 

 

 

Z wizytą w piekarni


W piątek, 5 października świetliki w ramach zajęć „Kiedy dorosnę chciałbym być…” odwiedziły piekarnię Pana K. Skrzypek przy ul. Jana Pawła II. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie przyglądali się pracy piekarza i uważnie śledzili etapy powstawania pieczywa. Dzieci dowiedziały się jakie produkty są potrzebne do wypieku oraz poznały maszyny, które ułatwiają pracę piekarzowi. Zajrzały również do dużego pieca, w którym wypiekany jest chleb. Dużą atrakcją dla uczniów było samodzielne formowanie bułek. Na zakończenie wizyty od właściciela piekarni dostaliśmy pyszne rogale oraz chleb, który mogliśmy skonsumować w świetlicy, z równie pysznym serkiem.

 

 

 

 

 

 

Decoupage? A może coś innego...


W minione dwa piątkowe popołudnia uczestniczki zajęć plastycznych porzuciły zdobienie przedmiotów techniką decoupage na rzecz lepienia z gliny. Efektem ciężkiej pracy są piękne patery w kształcie liścia oraz magnesy ptaszki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Uśmiechu

W minionym tygodniu obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Uśmiechu. Co prawda Światowy Dzień Uśmiechu przypada 5 października, jednak, jak wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, na uśmiech nigdy nie ma złej pory.  W ramach naszego świętowania udało nam się porozmawiać na temat roli uśmiechu w życiu każdego człowieka, wykonać śliczne uśmiechnięte słoneczka, a także wykorzystać piękną pogodę na zabawy na dobry humor. Punktem kulminacyjnym były dwa konkursy: Konkurs na najśmieszniejszą minę oraz Konkurs na najśmieszniejszy dowcip. Jurorami w konkursach były wszystkie obecne Świetliki, a także nasi uczniowie korzystający z boiska.
 Poniżej przedstawiamy listę laureatów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
KONKURS NA NAJŚMIESZNIEJSZY DOWCIP
I MIEJSCE - Wojciech Hoch kl. 3
II MIEJSCE  - Natalia Szaflik kl. 4a
III MIEJSCE - Paulina Dżumam kl. 3
III MIEJSCE - Marta Kurczak kl.4c

KONKURS NA NAJŚMIESZNIEJSZĄ MINĘ
I MIEJSCE - Marta Kurczak kl. 4c
II MIEJSCE  - Alicja Ambrożek kl.4c
III MIEJSCE - Dagmara Kobylec kl. 1a
III MIEJSCE - Wojciech Hoch kl. 3

 

 

 

 

 

 

 

Mydełka decoupage

W piątek 19 października odbyły się kolejne zajęcia ze zdobienia przedmiotów technika decoupage. Tym razem powstały efektowne mydełka.  Jest to wspaniały pomysł na prezent, zwłaszcza, że tak ozdobione mydła można normalnie użytkować.

 

 

 

Zajęcia czytelniczo - plastyczne

W czwartek 18 października ruszyły w naszej świetlicy cykliczne, co miesięczne  zajęcia czytelniczo - plastyczne. Ideą tych zajęć jest przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród naszych Świetlików. Każdy uczestnik otrzymał specjalną kartę, na której może zbierać naklejki potwierdzające udział w zajęciach. Wszyscy, którzy zbiorą komplet dziesięciu naklejek, na koniec roku szkolnego zostaną nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Dodatkową atrakcją tych zajęć jest praca plastyczna, tematycznie dopasowana do czytanego tekstu. Nasze pierwsze zajęcia wpisały się w tematykę obchodzonego przez nas Dnia Uśmiechu.

 

 

 

 

 

 

 

 


Październik w świetlicy


Kolejny miesiąc wytężonej pracy za nami. W naszej świetlicy również sporo się działo. Oczywiście na bieżąco informowaliśmy o wydarzeniach, jednak zawsze zostają piękne prace, które mogą podziwiać nieliczni odwiedzający naszą świetlicę. Bardzo chcemy pokazać twórczość naszych Świetlików szerszej publiczności, dlatego zapraszamy do galerii październikowych prac.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Świetlik Października

Z radością ogłaszamy, ze w październiku tytuł świetlika miesiąca zdobyła Kinga Albrecht       z klasy 2b. Miejsce drugie zajęła Kinga Kwiatkowska z klasy 1a,  natomiast miejsce trzecie Wiktoria Czupryna z klasy 2b. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszej rywalizacji.

 

Zajęcia plastyczno-techniczne

W środę 31 października odbył się kolejne zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których uczniowie wykonali Ferbiego z plastikowych butelek i bibuły.

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.