Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Modne fryzury w świetlicy

W środę 7 listopada w świetlicy szkolnej miało miejsce trzecie w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu "Gdy dorosnę chciałbym być..." . Tym razem w naszej sali gościliśmy panią fryzjerkę Joannę Dziarek. Nasze Świetliki miały okazję poznać tajniki zawodu fryzjera, a także dowiedzieć się jak dbać o włosy. Nasz gość pokazał w jaki sposób należy włosy wycierać po umyciu, jak je czesać, a także w jaki sposób za pomocą specjalnych chust dobrać do urody odpowiednie kolory.  Bardzo interesujące dla Świetlików były informacje dotyczące cięcia włosów.  Pani Asia na tzw. główkach treningowych pokazała różne linie cięć, wyjaśniła jak powstały poszczególne fryzury  Niewątpliwie największą atrakcją okazała się część warsztatowa naszego spotkania. Uczestniczki zostały podzielone na pary, w których, pod okiem Pani Asi, na wzajem układały modne fryzury.

Serdecznie dziękujemy Pani Dziarek  za wizytę, za czas nam poświęcony i ogromne zaangażowanie na rzecz świetlicy.
Wszystkie uczestniczki, które chciałyby jeszcze raz zobaczyć swoje fryzury, zapraszamy na szkolnego Facebooka do galerii modnych fryzur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawieszki lub breloki

Na czwartkowych zajęciach decoupage uczestniczki zdobiły drobne elementy z gliny oraz okrągłe, podklejone korkiem podkładki. Efektem naszej pracy były śliczne zawieszki, breloki i świąteczne ozdoby.

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia czytelniczo – plastyczne


W czwartek (8 listopada) odbyły się kolejne zajęcia czytelniczo – plastyczne. Tym razem przeczytaliśmy opowiadanie o Lisie Lucku z popularnej książki „Gang słodziaków”.
Dzieci uważnie przysłuchiwały się interesującej historii, a następnie wykonywały wesołego lisa z papierowej rolki. W ten sposób mogły uzyskać kolejną naklejkę za udział w zajęciach. Prace prezentowały się bardzo ciekawie, a my już zapraszamy na kolejne zajęcia w grudniu.

 

 

 

 

 

Copyright © 2018 SP5 Siemanowice Rights Reserved.