Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Modne fryzury w świetlicy

W środę 7 listopada w świetlicy szkolnej miało miejsce trzecie w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu "Gdy dorosnę chciałbym być..." . Tym razem w naszej sali gościliśmy panią fryzjerkę Joannę Dziarek. Nasze Świetliki miały okazję poznać tajniki zawodu fryzjera, a także dowiedzieć się jak dbać o włosy. Nasz gość pokazał w jaki sposób należy włosy wycierać po umyciu, jak je czesać, a także w jaki sposób za pomocą specjalnych chust dobrać do urody odpowiednie kolory.  Bardzo interesujące dla Świetlików były informacje dotyczące cięcia włosów.  Pani Asia na tzw. główkach treningowych pokazała różne linie cięć, wyjaśniła jak powstały poszczególne fryzury  Niewątpliwie największą atrakcją okazała się część warsztatowa naszego spotkania. Uczestniczki zostały podzielone na pary, w których, pod okiem Pani Asi, na wzajem układały modne fryzury.

Serdecznie dziękujemy Pani Dziarek  za wizytę, za czas nam poświęcony i ogromne zaangażowanie na rzecz świetlicy.
Wszystkie uczestniczki, które chciałyby jeszcze raz zobaczyć swoje fryzury, zapraszamy na szkolnego Facebooka do galerii modnych fryzur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawieszki lub breloki

Na czwartkowych zajęciach decoupage uczestniczki zdobiły drobne elementy z gliny oraz okrągłe, podklejone korkiem podkładki. Efektem naszej pracy były śliczne zawieszki, breloki i świąteczne ozdoby.

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia czytelniczo – plastyczne


W czwartek (8 listopada) odbyły się kolejne zajęcia czytelniczo – plastyczne. Tym razem przeczytaliśmy opowiadanie o Lisie Lucku z popularnej książki „Gang słodziaków”.
Dzieci uważnie przysłuchiwały się interesującej historii, a następnie wykonywały wesołego lisa z papierowej rolki. W ten sposób mogły uzyskać kolejną naklejkę za udział w zajęciach. Prace prezentowały się bardzo ciekawie, a my już zapraszamy na kolejne zajęcia w grudniu.

 

 

 

 

 

100-lecie Niepodległej Polski

We wtorek 13 listopada cała społeczność szkolna obchodziła 100-lecie niepodległości Polski. Również świetlica szkolna włączyła się w te obchody. Wszyscy chcieliśmy dobrze przygotować się do uroczystości, dlatego już z tygodniowym wyprzedzeniem otworzyliśmy "fabrykę kotylionów", które posłużyły do dekoracji  sali gimnastycznej. Natomiast we wtorek spotkaliśmy się na zajęciach, w trakcie których świetliki miały okazję dowiedzieć się skąd wzięła się data 11 listopada, kim był Józef Piłsudski, a także co to były zabory. Ważnym elementem naszego spotkania był film i rozmowa na temat symboli narodowych. Świetliki przypomniały sobie, dlaczego naszym godłem jest biały orzeł, co oznaczają kolory we fladze Polski, a także kto jest autorem słów naszego hymnu. Na zakończenie mieliśmy okazję obejrzeć Animowaną historię Polski - film promujący Polskę na targach EXPO 2010 w Szanghaju.

 

 

 

 

JESIENNE OKIENKA

Na środowych zajęciach plastyczno-technicznych uczennice wykonały sowy, które umieściły w stworzonych przez siebie jesiennych okienkach.

 

 

ZDROWY STYL ŻYCIA


Za nami zajęcia promujące zdrowy styl życia, podczas których świetliki miały okazję przypomnieć sobie wiedzę dotyczącą prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej, higieny osobistej oraz walki ze stresem. Przez cały tydzień w świetlicy pracowaliśmy nad stworzeniem piramidy żywienia, którą umieściliśmy na gazetce w stołówce szkolnej.  W ramach utrwalenia wiedzy każdego dnia w świetlicy urządzaliśmy pogawędki dotyczące zdrowego odżywiania, m.in. jak ważne jest śniadanie i jak powinno być skomponowane oraz tworzyliśmy piękne prace.

 

 

 

 

 

 

 

 

Prawa Dziecka

W ubiegłym tygodniu w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zajęcia w świetlicy szkolnej skupiały się na uświadamianiu uczniom ich praw jako dzieci. Świetliki wykonały kolorowy plakat przedstawiający wybrane Prawa Dzieci, zapisując je na odrysowanych i wyciętych przez siebie dłoniach. Z przygotowanej prezentacji multimedialnej uczniowie mogli dowiedzieć się, czym jest Konwencja Praw Dziecka, jakie prawa osobiste, socjalne i kulturalne mają dzieci, do kogo można zwrócić się o pomoc w przypadku łamania tych praw. Na zajęciach pozyskały również informacje na temat Rzecznika Praw Dziecka i Dziecięcego Telefonu Zaufania. Na koniec chętni uczniowie wykonali karty pracy utrwalające zdobytą wiedzę. Lekcja ta była dla dzieci bardzo wartościowa.

 

 

 

 

DZIEŃ MISIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

27.11 w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie poznali historię powstania zabawki. Odbył się konkurs wiedzy o misiach, który przysporzył świetlikom wiele radości. Przez cały miniony tydzień tworzyliśmy piękne misie. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom z tytułem PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA.

 

 

 

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Andrzejki to czas wróżb i zabaw, nie mogło ich zabraknąć również w naszej świetlicy. Przez ostatnie dni świetliki stworzyły andrzejkowe koty i sowy. A w piątkowe popołudnie uczniowie odgadywali, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Układając buty sprawdzaliśmy, kto pierwszy zmieni stan cywilny. Było rzucanie kośćmi oraz sprawdzanie co uczniowie mają zapisane w gwiazdach. Największą atrakcją okazało się lanie wosku  i odgadywanie przyszłości z powstałych figur.

 

 

 

 

LISTOPAD W ŚWIETLICY

Kolejny miesiąc wytężonej pracy za nami. W naszej świetlicy, jak zwykle wiele się działo. Serdecznie zapraszamy do galerii listopadowych prac. A my z poczuciem dobrze wykorzystanego miesiąca i uśmiechami na twarzach wkraczamy w miesiąc grudzień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Świetlik miesiąca listopada

Mamy przyjemność ogłosić, że tytuł Świetlika Listopada otrzymały Amelia Doktor oraz Dominika Skolik. Na II miejscu uplasowały się Kinga Kwiatkowska i Kinga Albrecht, natomiast III miejsce w listopadowej rywalizacji zdobyła Wiktoria Czupryna. Gratulujemy wytrwałości w zbieraniu sówek i zapraszamy do dalszej rywalizacji.

 

 

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.