Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Wizyta pani pielęgniarki


Na kolejne spotkanie z cyklu „Kiedy dorosnę chciałbym być…” zaprosiliśmy mamę naszych świetlicowych koleżanek, która pracuje jako pielęgniarka. W przyjaznej atmosferze świetliki poznawały tajniki zawodu pielęgniarki, rozwiązywały zagadki, oglądały przyniesione przybory znajdujące się w gabinecie pielęgniarskim. Bardzo ciekawym punktem zajęć było odgrywanie scenek, w których uczniowie wcielali się w rolę pacjentów, uzyskując potrzebną pomoc w konkretnych sytuacjach. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom dzielnego pacjenta, kolorowe naklejki, a także tematyczne kolorowanki. Świetliki mocno zaangażowały się w czasie prowadzonych zajęć, zadawały pytania, a przede wszystkim niezwykle chętnie zdobywały wiedzę w formie zabawy. Wszystkim bardzo się podobało i jeszcze długo wspominali to interesujące, pełne wrażeń spotkanie. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za przybycie i zorganizowanie tak atrakcyjnej lekcji.

  • IMG_20181217_161644.jpg - 187.11 kB
    IMG_201812...

 

 

 

 

 

WIENIEC ŚWIĄTECZNY

4 grudnia na zajęciach plastyczno-technicznych KREATYWNE DZIECIAKI wykonały piękne wieńce świąteczne.

 

 

 

MIKOŁAJ W ŚWIETLICY

Nastrój mikołajkowy towarzyszył dzieciom od pierwszych dni grudnia. Dzieci w domu pisały listy do Św. Mikołaja, a w świetlicy przez ostatni tydzień tworzyły piękne mikołajkowe prace, grały w gry o tematyce mikołajkowej, czytały opowiadania o Mikołaju, nie zabrakło również słodkiego akcentu.

 

 

 

 

Grudniowe zajęcia czytelniczo-plastyczne

W czwartek (13 grudnia) w szkolnej świetlicy odbyły się kolejne zajęcia czytelniczo-plastyczne. Tym razem przeczytaliśmy opowiadanie „Papierowa kłótnia na choince” z książki „Gwiazdkowe opowieści” autorstwa Doroty Skwark. Dzieci z uwagą słuchały tekstu i świetnie potrafiły odkryć morał historii mówiący o tym, że nie liczy się wygląd zewnętrzny, ale to, co każdy z nas ma w środku. W świąteczny klimat wprowadziły nas odtwarzane utwory muzyczne, które umilały wykonywanie pracy plastycznej. W efekcie powstały przepięknie zdobione choinki. Świetliki wykonały je z szyszek i masy solnej. Na kolejne zajęcia zapraszamy w styczniu.

 

 

 

 

 Wigilia

17 grudnia 2018 r. w świetlicy szkolnej poczuliśmy świąteczny nastrój. Tego dnia odbyła się, jak co roku, uroczysta wigilia świetlicowa. Od samego rana trwały przygotowania, zdobiliśmy pierniki, ubieraliśmy choinkę. Wigilię rozpoczęliśmy od łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, następnie przystąpiliśmy do wspólnego ucztowania i kolędowania przy akompaniamencie gitary, na której zagrała uczennica klasy trzeciej Paulina Dżuman.
Jednym z ważniejszych momentów podczas wigilii było rozstrzygniecie konkursu na świąteczną choinkę. Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:

PRACA PRZESTRZENNA

I miejsce Kinga Kwiatkowska
II miejsce Paulina Kurczak, Marta Kurczak
III miejsce Kinga Albrecht

PRACA PŁASKA

I miejsce Paulina Dżuman
II miejsce Natalia Kobylec
III miejsce Dominika Skolik

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

 

 

 

 

 

 

 

Grudzień w świetlicy

Grudzień w świetlicy upłynął nam bardzo twórczo i aktywnie. Wspólnie wykonaliśmy kalendarz adwentowy, z którego mogliśmy odczytywać na bieżąco postanowienia i zadania do zrealizowania danego dnia. Wykonaliśmy wiele prac, głównie o tematyce świątecznej. Malowaliśmy figurki gipsowe, wykonaliśmy piękne choinki, renifery, aniołki, świece, piernikowe ludziki, a także świąteczne zawieszki na choinkę. Ozdabialiśmy ciasteczka, które następnie znalazły się na naszym wigilijnym stole. Nie zabrakło również wielu ciekawych zabaw ruchowych na dywanie.
Zapraszamy do obejrzenia grudniowej galerii i życzymy wszystkim zdrowych, wesołych Świąt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.