Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

KREATYWNE  DZIECIAKI

Kolejne zajęcia plastyczno-techniczne za nami! 10 stycznia podczas zajęć uczennice  wykonały wesołe bałwanki, ozdabiając je różnymi materiałami, m.in. gwiazdkami święcącymi w ciemności.

 

 

Konkurs świetlicowy  „KALENDARZ ŚWIETLICOWY 2019”

Z początkiem stycznia został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Kalendarz 2019”. Zadaniem świetlików było stworzenie ilustracji do kalendarza świetlicowego na 2019 rok.

Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:
Paulina Kurczak - miesiąc styczeń
Marta Kurczak - miesiąc luty
Dominika Skolik - miesiąc marzec
Paulina Dżuman - miesiąc kwiecień
Amelia Doktor - miesiąc maj
Weronika Gubała - miesiąc czerwiec
Kinga Kwiatkowska - miesiąc lipiec
Nicola Kaleta - miesiąc sierpień
Julia Grześkowiak - miesiąc wrzesień
Dominika Bałut - miesiąc październik
Emilia Legutki - miesiąc listopad
Wiktoria Pyzałka - miesiąc grudzień
Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.
Już niebawem zaprezentujemy nasz KALENDARZ NA 2019 ROK.

 

 

 

Zajęcia czytelniczo-plastyczne

W czwartek (18 stycznia) odbyły się kolejne zajęcia czytelniczo-plastyczne. Tym razem przeczytaliśmy rozdział z książki A. Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn” opowiadający o tym, jak dobrze jest mieć dziadka. Dzieci z dużym zainteresowaniem przysłuchiwały się czytanej historii, a następnie wykonały piękne laurki dla Babci i Dziadka z okazji ich zbliżającego się święta. Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia w lutym.

 

 

 

 

 

 

Serca dla Babci i Dziadka

17 stycznia odbyły się kolejne zajęcia plastyczno - techniczne KREATYWNE DZIECIAKI, podczas których uczennice poznały nowa technikę zdobienia przedmiotów - decupage. Korzystając z tej metody uczestniczki ozdobiły dla swoich dziadków serduszka wykonane z masy solnej.

 

 

 

 

 

Świetlik miesiąca stycznia

Z radością informujemy, że tytuł Świetlika Stycznia otrzymała Dominika Skolik, która uzyskała bardzo dużą przewagę nad rywalami, zdobywając aż 51 pieczątek. Drugie miejsce zajęła Kinga Albrecht, a III uzyskała Emilia Blacha. Gratulujemy laureatom, a także wszystkim uczestnikom naszego świetlicowego konkursu. Zapraszamy do rywalizacji w kolejnym miesiącu.

  •  

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.