Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Zajęcia chemiczne


Przed feriami w naszej szkolnej świetlicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Kiedy dorosnę chciałbym być…”. Tym razem świetliki miały okazję, aby poznać pracę chemika. Pani Kasia, która uczy w naszej szkole chemii i biologii, w bardzo ciekawy sposób przedstawiła dzieciom ten zawód. Uczniowie mogli zobaczyć niezwykłe doświadczenia i pomóc w ich przeprowadzeniu. Dowiedziały się, że używając produktów takich jak ocet, rodzynki, pieprz, czy atrament można zaobserwować wiele interesujących właściwości. Na koniec dzieci wzięły udział w quizie podsumowującym zdobyte wiadomości. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za zorganizowanie zajęć, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci świetlików, gdyż wzbudziły ich ogromne zainteresowanie.

 

 

 

Dzień Dinozaura w świetlicy


W minionym tygodniu obchodziliśmy Dzień Dinozaura, podczas, którego świetliki poznały wiele ciekawych informacji dotyczących dinozaurów, chętnie przeglądały książki tematyczne. Rozwiązywały zagadki, przystąpiły do quizu z wiedzy o dinozaurach. Wykonały piękne prace plastyczne oraz wybrały się na oszukiwanie jaja dinozaura. Nie lada atrakcją okazało się „ożywianie” pokolorowanych przez uczniów dinozaurów przy użyciu aplikacji Quiver.

 

 

 

 

Świetlik Lutego

Z radością ogłaszamy, że w miesiącu lutym tytuł świetlika zdobyła Dominika Skolik z klasy 6. Miejsce drugie zajęła Kinga Albrecht z klasy 2b, natomiast miejsce trzecie Daniel Skolik z klasy 2a. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszej rywalizacji.

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.