Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

We wtorek 5 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego tegoroczne hasło brzmiało: Działajmy razem. Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się aktywnie w różne inicjatywy w przeciągu całego tygodnia.
W klasach I-III przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie oglądali filmiki edukacyjne, omawiali najważniejsze zasady, a na zakończenie otrzymali kolorowanki i naklejki.
Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie, który podzielony był na dwie kategorie wiekowe: kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII. Zadaniem reprezentacji każdej z klas było wypełnienie testu online, który dotyczył bezpieczeństwa w Internecie. Wśród klas IV-VI miejsce I zdobyła kl. VI a, miejsce II -kl. VI b, a miejsce III -kl. IV a. Natomiast wśród kl. VII-VIII miejsce I zdobyła kl. VII a, miejsce II -kl. VIII b oraz miejsce III -kl. VIII a.
Ponadto w  środę 6 lutego odbyła się prelekcja dla rodziców „Bezpieczeństwo dziecka w sieci”.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie będą pamiętali i stosowali na co dzień zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a w razie wątpliwości zwracali się do rodziców i nauczycieli.

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.