Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

ŚWIETLICOWE ROZGRYWKI WARCABOWE

Wszystkim zainteresowanym przypominamy o trwających w świetlicy rozgrywkach warcabowych. Zapraszamy i życzymy powodzenia.

 

 

 

KREATYWNE DZIECIAKI

W poniedziałek (4 marca) odbyły się kolejne zajęcia plastyczno - techniczne. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet uczniowie wykonali kolorowe laurki. 

 

 

 Zajęcia czytelniczo-plastyczne

W poniedziałek (4 marca) odbyły się kolejne zajęcia czytelniczo - plastyczne. Tym razem przeczytaliśmy opowiadanie „Szukamy wiosny” z książki „Od wiosny do wiosny” autorstwa S. Szuchowej i H. Zdzitowieckiej. Dzieci z uwagą słuchały tekstu i świetnie potrafiły wskazać pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny. Następnie świetliki przystąpiły do pracy, ich zadaniem było ubranie postaci odpowiednio do pogody, uprzednio losując porę roku. Na kolejne zajęcia zapraszamy w kwietniu.


 

 

 

KALENDARZ ŚWIETLICOWY

Z ogromną radością prezentujemy nasz kalendarz świetlicowy.

 

 

 

 

 

 KREATYWNE DZIECIAKI

Na ostatnich zajęciach uczniowie stworzyli piękne bransoletki.

 

 

 

KREATYWNE DZIECIAKI

W poniedziałek (18 marca) odbyły się kolejne zajęcia plastyczno - techniczne, podczas, których rozmawialiśmy o zbliżającej się wiośnie oraz wykonaliśmy kwitnące drzewo jabłoni.

 

 

 

 Konkurs "Moja książka"

Tematem przewodnim w świetlicy szkolnej w minionym tygodniu była KSIĄŻKA, głównym celem zajęć świetlicowych było ukazanie wartości literatury w życiu człowieka, kształtowanie zainteresowań czytelniczych. Na zajęciach  świetliki  m.in. odczytały „List od książek”, które apelują aby je czytać i o nie dbać, na podstawie którego ułożyły regulamin poszanowanie książki, poznały drogę powstania książki, odgadywały bajki po obrazkach, poprawiały błędnie zapisane tytuły bajek oraz stworzyły zakładki do książek. Na zakończenie tygodnia został ogłoszony konkurs pt. „Moja książka”, zadaniem świetlików było stworzenie własnej książki.
Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:
 I miejsce Dominika Skolik, Kamil Szlapa, Daniel Skolik,
II miejsce Tomasz Kobylec, Wiktor Staś,
III miejsce Julia Nycz
 
Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.