Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Z okazji Dnia św. Patryka "zazieleniło się" na korytarzach naszej szkoły. W tym dniu chętni uczniowie mieli na sobie część garderoby w kolorze zielonym oraz przypiętą lub namalowaną zieloną koniczynkę. Uczniowie, którzy spełnili te warunki nie byli w tym dniu pytani. Z gazetki szkolnej można było dowiedzieć się najważniejszych informacji dotyczących Irlandii. W czasie przerw klasy V zorganizowały kiermasz, gdzie można było kupić „zielone i pomarańczowe” słodkości. Uczniowie klas I-IV zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie na kapelusz Leprechauna. Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ wszystkie kapelusze zgłoszone do konkursu były piękne i starannie wykonane. Za najbardziej oryginalny uznano kapelusz Wiktorii Pyzałki z kl. IV c. Drugie miejsce zajął Dawid Lipka z IV a. Trzecie miejsce ex aequo zajęły Hanna Duda i Emilia Witek z kl. II a. Jury nie mogło oprzeć się urokowi kapeluszy Kingi Kwiatkowskiej, Igi Kiełbasy, Pauliny Kurczak oraz Pauliny Dżuman, które otrzymały wyróżnienia. Uczniowie klas starszych zostali zaproszeni do wzięcia udziału w quizie dotyczącym języka, muzyki, sportu oraz symboli Irladii. I tak w kategorii klas IV-V pierwsze miejsce zajęła drużyna z kl. IV c w składzie: Emilia Blacha, Milena Jarczyk. Miejsce drugie zdobyły uczennice kl. V b: Maria Ruta i Wiktoria Rzepka. Na miejscu trzecim uplasowali się ex aequo Oliwia Płaszewska i Karolina Soduś (kl. IV c) oraz Jakub Filipiak i Olaf Strzelczyk (IV a). Wśród klas VI-VII najlepsi okazali się Radosław Mazurek (VI b), Krzysztof Skiba (VI a) oraz Lena Śleziak (VI b).  Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

 

 

 

 

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.