Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

We wtorek 26 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Były tańce, śpiewy oraz spotkanie z „duszkami naszej szkoły”, które pokazały, że mogą być dobre, ale czasem mogą też nieźle namieszać.
Po części artystycznej przyszli pierwszoklasiści zostali podzieleni na grupy i rozeszli się do klas z nauczycielami szkoły. Tam uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach. Oglądali i wykonywali proste lecz bardzo widowiskowe doświadczenia, słuchali opowiadań, na podstawie których wykonywali prace plastyczno – techniczne, wykonywali rysunki z użyciem komputera oraz zadania na tablicy multimedialnej. Każde dziecko otrzymało oprócz wykonanych przez siebie prac książeczkę, w której potwierdzano wesołą naklejką pobyt na każdych zajęciach. Zachwytom nie było końca. Dzieci uśmiechnięte i szczęśliwe swoje pierwsze spotkanie ze szkołą zakończyły w sali gimnastycznej oglądając pokaz taekwondo.
W czasie, kiedy dzieci bawiły się w klasach, rodzice byli na spotkaniu z Dyrektorem szkoły, podczas którego zaprezentowano najciekawsze informacje z życia szkoły.
Na zakończenie spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Rodzice mogli także zobaczyć całą szkołę. Wśród rodziców znalazło się paru absolwentów, którzy z wielką sympatią, a czasem rozrzewnieniem wspominali swoje lata szkolne.
Pobyt gości z przedszkola dostarczył wszystkim wielu miłych emocji. Szkoła Podstawowa nr 5 ma do zaproponowania szereg dodatkowych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez uczących tu nauczycieli, opiekę pedagoga, psychologa. Uczniowie uczestniczą w wielu programach edukacyjnych. Jej atutem jest niewątpliwie niewielki obiekt, który stwarza warunki do indywidualnego podejścia do ucznia. Zapraszamy więc do naszej szkoły. Do zobaczenia 01 września 2019r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.