Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

4 czerwca 2019 r. uczniowie klas I a i I b wraz z wychowawcami udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia tematyczne „Smoczolandia”. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie mogli uczestniczyć w zabawach i atrakcjach przygotowanych dla nich przez panie pracujące w bibliotece. Wszędzie zrobiło się bardzo zielono, a to za sprawą dzieci przebranych za fantazyjne smoki. Pomysły na stroje były różne: pojawiły się maski, długie ogony, a także zielone elementy ubrania. Twórcy najpiękniejszych przebrań zostali docenieni otrzymując atrakcyjne nagrody. Na początek dzieci wysłuchały legendy o smoku, a następnie przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa podczas wakacji, które w przystępny sposób przedstawiła im pani policjantka. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych, ruchowych i polonistycznych związanych ze smokami. Wykonały grupowe plakaty z wizerunkami smoków, układały puzzle, brały udział w zabawach językowych, poruszały się odpowiednio do treści opowiadania. Na koniec, o godzinie 12:00, dzieci wspólnie z nauczycielami zaśpiewały hymn państwowy z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów. Zajęcia bardzo spodobały się wszystkim dzieciom i były dla nich okazją do wspólnej, wesołej zabawy. Pierwszoklasiści zgodnie stwierdzili, że na pewno jeszcze wrócą do Biblioteki Miejskiej, aby wypożyczyć ciekawe książki. Po zajęciach klasy udały się na pyszne lody, aby ochłodzić się nieco w ten jakże upalny dzień. 

 

 

 

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.