Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

7 września cała Polska zaczytała się w nowelach rodzimych autorów. Dlaczego? Odbywała się wówczas kolejna odsłona akcji Narodowe Czytanie. Społeczność naszej szkoły postanowiła włączyć się w obchody tego przedsięwzięcia. W piątek zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, by poznać historię pana Tomasza i jego niewidomej sąsiadki – bohaterów noweli Bolesława Prusa pt. Katarynka. Z treścią utworu zaznajomili nas szczególni goście: pani Ilona Woźna – naczelnik Urzędu Skarbowego w Siemianowicach Śląskich oraz pan Wojciech Gosek – absolwent naszej szkoły, obecnie student politologii piszący książki. Do gości dołączyła pani Wicedyrektor, która po odczytaniu ostatniego fragmentu noweli zwróciła uwagę na ważność czytania w życiu młodego człowieka oraz wyraziła nadzieję na kolejne wspólne poznawanie literatury w tak szerokim gronie.

 

 

Copyright © 2020 SP5 Siemanowice Rights Reserved.