Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

23 września br. uczniowie klasy I-III biorąc udział w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Artemidy” w Krzeszowicach uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji gospodarskiej tradycji. Zajęcia edukacyjno-rekreacyjne były prowadzone w mniejszych grupach, dzięki czemu każdy mógł dokładnie wszystko zobaczyć, zadać prowadzącym pytanie i przede wszystkim świetnie się bawić. Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: uczniowie zwiedzili mini-zoo zwierząt gospodarskich (kozy, barany, króliki, pawie), mogli zobaczyć jak mieszkają konie. Na smakoszy czekało stanowisko z możliwością degustacji zupy z pokrzywy i innych roślin oraz pieczone ziemniaki, wcześniej pozbierane na polu. Prawdziwym wyzwaniem było natomiast dojenie krowy! Każdy starał się, aby w pojemniku znalazło się jak najwięcej mleka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przejażdżki na koniach – każde dziecko zostało oprowadzone po ujeżdżalni. Na zakończenie dzieci próbowały pysznych kiełbasek. Mogły również pobawić się na huśtawkach i w piaskownicy. Wszyscy wrócili pod szkołę bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. Wycieczkę zapamiętają na pewno na długo.

 

 

 

Copyright © 2020 SP5 Siemanowice Rights Reserved.