Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

    10 i 11 stycznia naszą szkołę ogarnęło czerwone szaleństwo. Powód? 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Społeczność szkolna zorganizowała kiermasz, by przyłączyć się do działań na rzecz fundacji WOŚP.
    Zagraliśmy wspólnie – uczniowie, rodzice, nauczyciele. Przygotowaliśmy przepyszne ciasta, słodkie galaretki oraz tryskające zdrowiem sałatki. Uczniowie zadbali o to, by kolorowe plakaty i serca przypominające o akcji wypełniły korytarze szkoły po brzegi. Wszystkiemu towarzyszyły dźwięki muzyki. Do naszych działań przyłączyli się również uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących MERITUM w Siemianowicach Śląskich. Młodzież nie mogła wyjść z podziwu, widząc, do jak wielkich rozmiarów urosła prowadzona przez nas akcja.
    Był to niezwykły dzień. Na twarzach uczniów gościły uśmiechy, a skarbonki zapełniały się w bardzo szybkim tempie. Wspólnie zorganizowany kiermasz okazał się olbrzymim sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Razem udowodniliśmy, że każdy może pomagać potrzebującym – wystarczy tylko chcieć!

 

 

Czytaj więcej...

W piątkowy poranek klasy drugie wzięły udział w Multimedialnym Widowisku Filmowym zorganizowanym przez Polski Teatr Filmowy. Pokaz pt. „Wehikuł czasu” przybliżył naszym uczniom historię powstania radia i telewizji oraz pokazał odwieczną walkę pomiędzy wielkimi wynalazcami: Nikolą Teslą i Guglielmo Marconim. Niektórzy mogli wcielić się w rolę bohaterów. Dzieci zobaczyły, jak wygląda praca w rozgłośni radiowej, poznały efekty specjalne używane we współczesnej telewizji oraz, co najważniejsze, dowiedziały się jak inteligentnie korzystać z mediów.

 

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 SP5 Siemanowice Rights Reserved.