Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Kto z nas kiedyś nie chciał być strażakiem? Wczoraj o tym przekonali się uczniowie klasy IIa, którzy odwiedzili Straż Pożarną w Siemianowicach Śląskich. Dzięki ciekawej opowieści o różnych zadaniach, jakie wykonywać muszą strażacy, o tym jak wygląda ich strój służbowy, co muszą zabrać ze sobą na akcję, jak wyposażone są samochody jadące do pożaru, część dzieci zapałała chęcią do wykonywania w przyszłości tego zawodu. Strażacy przepytali uczniów jak należy zachować się, kiedy jest się świadkiem jakiegoś nieszczęścia. Okazało się, że drugoklasiści posiadają bardzo dużo wiadomości na ten temat. Na koniec wizyty dzieci zostały zaproszone do centrum zarządzania, gdzie dowiedziały się, jak wygląda organizacja akcji. Spotkanie ze strażakami było bardzo udane, uczniowie zostali zaproszeni do ponownego odwiedzenia jednostki w przyszłym roku.

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2020 SP5 Siemanowice Rights Reserved.