Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Dziś w naszej klasie „biały dzień”. Kto do nas zawitał? Pani pielęgniarka, mama jednej z naszych uczennic. Pani Beata Kurczak w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o historii pielęgniarstwa, o motywach zostania pielęgniarką, o tradycjach rodzinnych. Przedstawiła też tzw. niezbędnik przyborów i przyrządów medycznych, które znajdują się lub powinny znajdować się w każdym domu. Najciekawszą częścią spotkania było udzielanie pierwszej pomocy pupilom dzieci. Po praktycznym działaniu dzieci rozwiązywały krzyżówki. Każde dziecko otrzymało dyplom, kartę zdrowego żywienia oraz odznakę wzorowego pacjenta. Wszystkie akcesoria, którymi uczniowie się posługiwali w czasie opatrywania „poszkodowanych” mogli zabrać do domu. Wspaniałe to było spotkanie, dzieci były bardzo zadowolone. Z niecierpliwością czekają na spotkanie z kolejnym rodzicem, który pokaże im pracę w innym zawodzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2020 SP5 Siemanowice Rights Reserved.