Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie , co to będzie, co to będzie…

20 grudnia tego roku cała społeczność szkolna spotkała się na tradycyjnej Wigilii u Mickiewicza czyli dorocznym Święcie  Patrona Szkoły. Podczas tegorocznego przedstawienia usłyszeliśmy najsłynniejsze myśli i cytaty z utworów wieszcza , zaprezentowane przez klasy IV, V i VI. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zobaczyć osiągnięcia naszych utalentowanych w różnych kierunkach uczniów. Były to talenty znane z wielu już pokazów szkolnych ale też takie dopiero odkryte podczas tego roku szkolnego. Uczniowie klasy VII a  i VII b  przeprowadzili zimową rozmowę z panem Mickiewiczem, Grupa naszych Świetlików wprowadziła w nastrój świąt Bożego Narodzenia, nasze najmłodsze gitarzystki zaprezentowały repertuar gitarowy. Wokalistki zaśpiewały utwory świąteczne pochodzące z Polski i  Włoch , uczniowie klasy V c  i VII b pokazali efekty projektu muzycznego, uczennice klasy II i VI zaprezentowały niesamowite układy gimnastyczne. Mogliśmy tez posłuchać dowcipnych  dialogów uczennic z klasy VII b, dotyczących przygotowań do świat oraz posiadanych talentów.
Na pewno zostaniemy w tym klimacie do następnej… Wigilii u Mickiewicza.

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2020 SP5 Siemanowice Rights Reserved.