Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Zajęcia czytelniczo - plastyczne

W czwartek (19 września) odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia czytelniczo - plastyczne. Przeczytaliśmy wspólnie opowiadanie Alicji Mikulskiej pt. „Wakacyjne wspomnienia”. Dzięki opowiadaniu odżyły wakacyjne emocje, znów poczuliśmy smak lata i radość niedawno minionych wakacyjnych zabaw. Dzieci chętnie opowiadały o wakacyjnych przygodach. Żeby wakacyjne wspomnienia pozostały z nami na dłużej wykonaliśmy ramki na zdjęcia.

 

 

 

 

 W drugim tygodniu września, tematem przewodnim w świetlicy szkolnej było BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I INNYCH.  Przez cały tydzień odbywały się rozmowy z uczniami uczęszczającymi do świetlicy dotyczące bezpieczeństwa podczas zabaw w świetlicy oraz na boisku szkolnym. W ramach tygodnia bezpieczeństwa odbyły się zajęcia dotyczące BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY oraz konkurs, w którym uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

 

 

 

 

WRZESIEŃ W ŚWIETLICY

Po wakacyjnej przerwie z radością przystąpiliśmy do działania, stworzyliśmy mnóstwo pięknych prac. Dużo czasu spędzaliśmy na podwórku szkolnym, gdzie integrowaliśmy się z naszymi nowymi Świetlikami - uczniami klas pierwszych. We wrześniu świętowaliśmy w świetlicy dzień chłopaka, z tej okazji dziewczynki wykonały dla chłopców krawaty, które zawieszały każdemu chłopcu, który przekroczył w tym dniu próg świetlicy. Zapraszamy do galerii świetlicowych prac.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Świetlik Września

Z radością ogłaszamy, że we wrześniu tytuł świetlika miesiąca zdobył Daniel Skolik z klasy 3a. Miejsce drugie zajęła Kinga Kwiatkowska z klasy 2a oraz Kinga Albrecht z klasy 3b, natomiast miejsce trzecie powędrowało do Nicoli Gogół z klasy 3b oraz Julii Albrecht z klasy 2a. Serdecznie gratulujemy.

 

 

Copyright © 2020 SP5 Siemanowice Rights Reserved.