Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Dzień Muzyki w świetlicy

W minionym tygodniu w naszej świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Muzyki. Świetliki słuchały różnego rodzaju muzyki, począwszy od klasycznej, aż po muzykę współczesną. Uczniowie na zajęciach plastyczno - technicznych wykonali piękne gitary oraz wesołe nutki, a podczas zajęć tanecznych nauczyli się nowego układu tanecznego oraz przećwiczyli te, które już znają. Punktem kulminacyjnym były zajęcia umuzykalniające z Panią Joanną, która na co dzień uczy w naszej szkole m.in. muzyki. Świetliki poznały nazwy oraz pochodzenie wielu instrumentów, ale najwięcej radości sprawiło im wspólne muzykowanie na instrumentach perkusyjnych oraz zabawa gestodźwiękami. Radości nie było końca…

 

 

 

 

 

 

Z wizytą w Banku PKO BP

W czwartek (17 października) uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, w ramach zajęć „Kiedy dorosnę chciałbym być…?”, odwiedzili placówkę Banku PKO w Siemianowicach Śl. Podczas wizyty uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką pracy na poszczególnych stanowiskach, nabyli wiedzę, która pozwoli im odróżnić falsyfikaty od oryginalnych pieniędzy na podstawie elementów zabezpieczających. Mieli również możliwość sprawdzenia autentyczności banknotu o nominale 500 złotych. Dużo emocji wzbudziła możliwość zrobienia sobie zdjęć w fotelu Pani Dyrektor, Pani Sekretarki oraz pracowników Punktu Obsługi Klienta Indywidualnego. Pani Kierownik Krystyna Siuda udzieliła uczniom wyczerpujących informacji dotyczących oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności.  Uczniowie otrzymali drobne upominki oraz książki, w których Żyrafa Lokatka oraz Kuba Pieniążek oprowadzają dzieci po świecie pieniędzy.
Na koniec Pani Kierownik ogłosiła konkurs plastyczny pt.„Co chciałabyś/chciałbyś kupić za swoje oszczędności?”, którego laureatów poznamy niebawem…

 

 

 

 

Zajęcia czytelniczo-plastyczne

Nie zabrakło ich w świetlicy, również w miesiącu październiku. Tym razem przeczytaliśmy wspólnie, pełne humoru, opowiadanie Jadwigi Jasny „O królewnie Kartoflance i kucharzu Czarodzieju”.  Następnie przystąpiliśmy do wykonania pracy plastycznej, do której użyliśmy pieczątek z ziemniaków.

 

 

 

 

Świetliki na Komendzie Miejskie Policji w Siemianowicach Śląskich

W czwartek (31 października), uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, w ramach zajęć „Kiedy dorosnę chciałbym być…?”, odwiedzili Komendę Miejską Policji w Siemianowicach Śl. Celem wizyty było przybliżenie uczniom codziennej pracy policjantów oraz zapoznanie się z urządzeniami i wyposażeniem, jakim posługują się funkcjonariusze będący na służbie. Najwięcej emocji wzbudziło pomieszczenie dla osób zatrzymanych i pobyt w celach. Uczniowie mieli okazję dmuchnąć w alkomat oraz sprawdzić wyposażenie radiowozu policyjnego. Świetliki chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz zadawały bardzo dużo pytać.

 

 

 

 

 

 Świetlik Października

Z radością ogłaszamy, że w październiku tytuł świetlika miesiąca zdobyła Paulina Kosicka z klasy 1a. Miejsce drugie zajęła Zofia Kabot z klasy 1a,  natomiast miejsce trzecie Kinga Albrecht z klasy 3b. Serdecznie gratulujemy.

 

PAŹDZIERNIK W ŚWIETLICY

Kolejny miesiąc wytężonej pracy za nami. W naszej świetlicy, jak zwykle wiele się działo. Pogoda nas rozpieszczała, więc dużo czasu spędzaliśmy na podwórku szkolnym. Bardzo intensywnie przygotowywaliśmy się do obchodów Dnia Edukacji Narodowej tworząc kwiaty dla nauczycieli. Serdecznie zapraszamy do galerii październikowych prac. A my z poczuciem dobrze wykorzystanego miesiąca i uśmiechami na twarzach wkraczamy w miesiąc listopad.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2020 SP5 Siemanowice Rights Reserved.