Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

 Prawa Dziecka

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia uświadamiające uczniom jakie przysługują im prawa. Świetliki z dużym zaangażowaniem wykonały kolorowe plakaty przedstawiające wybrane Prawa Dzieci. Dowiedziały się również czym jest Konwencja Praw Dziecka, do kogo mogą zwrócić się o pomoc. Na koniec chętni uczniowie wypełniali karty pracy utrwalające zdobytą wiedzę.

 

 

 

 Konkurs świetlicowy pt. „Moja ulubiona postać z bajki” - rozstrzygnięty! :)

Z początkiem listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, z tej okazji  w świetlicy został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z bajki”.
Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:

I miejsce    Zofia Kabot kl.1a
       
II miejsce   Adriana Główka kl. 2b

III miejsce  Kinga Radwańska kl. 1a i Paulina Kosicka kl. 1a

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

 

Kiedy dorosnę chciałbym być ….fryzjerem!!!

We wtorek 19 listopada w świetlicy szkolnej miało miejsce spotkanie z cyklu „Gdy dorosnę chciałbym być…” Naszym gościem była Pani fryzjerka Joanna Dziarek. Nasze świetliki miały okazję poznać tajniki zawodu fryzjera, dowiedziały się jak dbać o włosy, jak je czesać. Wspólnie z Panią Asią ćwiczyły zaplatanie warkoczyków. Niewątpliwie największą atrakcją okazała się część treningowa, podczas której Pani Asia wykonywała fryzury na głowach uczniów, w między czasie uczniowie wykonywali fryzury sobie nawzajem oraz tworzyli efektowne fryzury na tzw. Fryzjerskich głowach treningowych.

 

 

 

 

 

OBCHODY DNIA PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

27 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie poznali historię powstania zabawki, układali puzzle na czas. Odbył się konkurs wiedzy o misiach, który przysporzył świetlikom wiele radości. Stworzyliśmy piękne ramki z misiami. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom z tytułem PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA.

 

 

 

 

 

 

 

Świetliki z wizytą na Poczcie

We wtorek (26 listopada) uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, w ramach zajęć „Kiedy dorosnę chciałbym być…?”, odwiedzili główną placówkę Poczty Polskiej w Siemianowicach Śl. Podczas wizyty uczniowie przyjrzeli się z bliska pracy urzędników oraz poznali zakres usług wykonywanych na poczcie, dowiedzieli się jaką drogę pokonuje list zanim zostanie dostarczony do adresata. Świetliki miały okazję porozmawiać z pracownikami Poczty. Przekonali się na własnej skórze, że przybijanie na listach pieczątek nie jest wcale takie proste, jak mogło by się wydawać. Uczniowie mieli okazje wczytywać do komputera listy polecone na podstawie kodów znajdujących się na listach oraz przymierzyć torbę listonosza. Ważnym momentem było wysłanie listów do św. Mikołaja, które uczniowie napisali w czasie pobytu w świetlicy szkolnej.

 

 

 

 

 

 

 Zajęcia czytelniczo - plastyczne

W czwartek (28 listopada) odbyły się w świetlicy kolejne zajęcia czytelniczo - plastyczne. Tym razem przeczytaliśmy opowiadanie Jadwigi Jasny pt. „Zimolubek i noc polarna”. Dzieci z dużym zainteresowaniem przysłuchiwały się czytanej  historii,  następnie wykonały techniką Decupage piękne zimowe lampiony.

 

 

 

 

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W piątek (29 listopada) w naszej świetlicy odbyły się wróżby andrzejkowe. Świetliki zapoznały się z tradycją obchodzenia Andrzejek, następnie przystąpiły do odgadywania swojej przyszłości. Uczniowie sprawdzali, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Układając buty przewidzieli, kto pierwszy zmieni stan cywilny. Było rzucanie kośćmi oraz sprawdzanie co uczniowie mają zapisane w gwiazdach. Największą atrakcją okazało się lanie wosku  i odgadywanie przyszłości z powstałych figur. Dzieci spędziły czas w miłej i radosnej atmosferze, a wróżby i zabawy dostarczyły im wiele emocji.

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2020 SP5 Siemanowice Rights Reserved.