Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

„Razem na Święta”

Świetlica szkolna z radością przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. W ramach akcji Świetliki oraz uczniowie starszych klas wykonali świąteczne kartki z życzeniami dla emerytowanych nauczycieli naszej szkoły oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej mieszczącego się    w Siemianowicach Śl.

 

 

 

Świetliki z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

W środę (11 grudnia) Świetliki oraz uczennice z klasy 7b wybrały się na kolędowanie do Domu Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śl. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, zagrali na instrumentach muzycznych. Na koniec dzieci złożyły życzenia podopiecznym i wręczyły kartki świąteczne, które wykonały w ramach akcji „Razem na Święta”. Występ uczniów spotkał się z serdecznym przyjęciem mieszkańców DPS-u.

 

Zajęcia czytelniczo - plastyczne

W poniedziałek (16 grudnia) odbyły się w świetlicy kolejne zajęcia czytelniczo-plastyczne. Przeczytaliśmy opowiadanie Anieli Cholewińskiej-Szkolik pt. „ Przyjaciele z piernika”. Dzieci z dużym zainteresowaniem przysłuchiwały się czytanej  historii,  następnie przystąpiły do ozdabiania pierników na wigilię świetlicową.

 

 

 WIGILIA W ŚWIETLICY

We wtorek (17 grudnia) w świetlicy szkolnej poczuliśmy świąteczny nastrój. Tego dnia odbyła się, jak co roku, uroczysta wigilia świetlicowa. Przez cały tydzień trwały przygotowania, zdobiliśmy pierniki, tworzyliśmy ozdoby choinkowe i ubieraliśmy choinkę. Wigilię rozpoczęliśmy od składania sobie życzeń i łamania się opłatkiem, następnie przystąpiliśmy do wspólnego ucztowania i kolędowania przy akompaniamencie gitar, na których zagrały uczennice klasy czwartej Paulina Dżuman oraz Nadia Farat.
Jednym z ważniejszych momentów podczas wigilii było wręczenie wyróżnień uczestnikom biorącym udział w konkursie na zakładkę do książki „Śląsk - moje miejsce na ziemi”. Wszystkim gratulujemy wspaniałych prac i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

 

 

 

 

 

 

GRUDZIEŃ W ŚWIETLICY

Kolejny miesiąc wytężonej pracy za nami. W naszej świetlicy, jak zwykle wiele się działo. Serdecznie zapraszamy do galerii grudniowych prac. A my z poczuciem dobrze wykorzystanego miesiąca i uśmiechami na twarzach wyczekujemy Świąt Bożego Narodzenia i kolejnego miesiąca w świetlicy .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2020 SP5 Siemanowice Rights Reserved.