Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

W tym roku szkolnym rusza w po raz kolejny program dla klas I - III "Owoce i warzywa w szkole". Owoce i warzywa otrzymywać będą dzieci w ciągu 10-ciu dowolnie wybranych tygodni w ramach danego semestru.

Spośród produktów, które przeznaczone są dla uczniów do spożycia to: jabłko, gruszka, truskawka, sok owocowy, marchewka, słodka papryka, rzodkiewka, sok warzywny. Produkty będą myte, pokrojone, gotowe do bezpośredniego spożycia.

Program "Owoce w szkole" ma zachęcić dzieci do spożywania większych ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych, które - jak wykazują badania - będą utrzymywały się również w późniejszych latach życia.

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2021 SP5 Siemanowice Rights Reserved.