Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Dzień Bezpiecznego Internetu w świetlicy

W pierwszym tygodniu po feriach zimowych w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia, których celem było podniesienie wiedzy dzieci na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Podczas zajęć dzieci poznały problematykę internetowych zagrożeń: szkodliwych treści, niebezpiecznych kontaktów oraz zagadnienia związane z ochroną danych osobowych i wizerunku, a także zasady kulturalnego zachowania w Internecie. Omówiliśmy zasady bezpiecznego korzystania z sieci, uczniowie dowiedzieli się jak unikać zagrożeń oraz gdzie szukać pomocy.

 

 

 

 

Zajęcia czytelniczo – plastyczne

W ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej odbyły się kolejne zajęcia czytelniczo – plastyczne. Tym razem świetliki przeczytały opowiadanie edukacyjne „Nowe walentynki”, a następnie wykonały dekoracyjne zawieszki z sercami dla swoich bliskich.  
Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i wykonały bardzo pomysłowe prace, które prezentujemy w poniższej galerii. Na kolejne zajęcia czytelnicze zapraszamy już w marcu.

 

 

 

 

Bal karnawałowy w świetlicy

W czwartek 20 lutego w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy. W zabawie brały udział dzieci uczęszczające do świetlicy. Dobra muzyka, bajeczne stroje i słodkości sprzyjały dobrej zabawie. Uwieńczeniem balu był wybór Królowej i Króla Balu.

 

 

 

 

 

 

Kiedy dorosnę chciałbym być ….fryzjerem!!!

We wtorek 25 lutego w świetlicy szkolnej miało miejsce spotkanie z cyklu „Gdy dorosnę chciałbym być…” Naszym gościem, po raz kolejny, była fryzjerka Pani Joanna Dziarek, która wykonała uczniom karnawałowe fryzury, tworząc kolorowe warkoczyki. 

 

 

 

 

LUTY W ŚWIETLICY

Kolejny miesiąc wytężonej pracy za nami. W naszej świetlicy, jak zwykle wiele się działo. Serdecznie zapraszamy do galerii lutowych prac.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Świetlik Stycznia i Lutego

Z radością ogłaszamy, że w styczniu tytuł świetlika miesiąca zdobyła Karolina Chyleńska z klasy 3a. Miejsce drugie zajął Daniel Skolik z klasy 3a, a miejsce trzecie Zofia Kabot z klasy 1a.


Świetlikiem miesiąca lutego została Kinga Kwiatkowska z klasy 2a, drugie miejsce zajęła Weronika Gubała z klasy 3a, a miejsce trzecie Iga Kiołbasa z klasy 3a.

Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

Copyright © 2020 SP5 Siemanowice Rights Reserved.