Szkoła Podstawowa nr 5

w Siemianowicach Śląskich

Dzień 17 marca 2015 r. był ważnym dniem dla naszej szkoły i przyszłości siemianowickiej siatkówki. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Sportowych został podpisany akt inauguracyjny Akademii Siatkówki Siatkarskiego Ośrodka Szkoleniowego.
W projekcie tym będą uczestniczyły siemianowickie szkoły: nasza SP 5, SP 6 i SP 8. Honorowymi patronami przedsięwzięcia są: prezydent miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech, wiceprezydent Anna Zasada-Chorab oraz dyrektor S.O.S Gimnazjum nr 13 w Katowicach Krzysztof Nowosielski.
Celem akademii są wspólnie podjęte działania prowadzone w ramach programu szkolenia dzieci i młodzieży w siatkówce i mini siatkówce. Działanie te będą zgodnie z projektem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS. W naszej szkole organizowane są już bezpłatne treningi siatkówki dla dziewczyn klas III, a już niebawem dołączą do nich klasy II.

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2021 SP5 Siemanowice Rights Reserved.