Pasowanie na ucznia

W poniedziałkowe popołudnie 5 października 2020 roku odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: przedstawiciel Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic radny Marcin Janota oraz rodzice pierwszoklasistów. Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły, Marcina Lazara, który powitał wszystkich zebranych i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów.

Uczniowie klasy pierwszej, pod kierunkiem swoich wychowawców – Bożeny Huć i Aleksandry Mokrzan, przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności recytatorskie i wokalne. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał pan dyrektor, jak każe tradycja, przy użyciu szkolnego zaczarowanego ołówka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki przygotowane specjalnie na tę okazję przez członków Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic.