ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Nasza szkoła nosi zaszczytne imię polskiego wieszcza Adama Mickiewicza.  Cała społeczność  szkolna spotykała się co roku na wspólnej WIGILII  U MICKIEWICZA. To była okazja zapoznania się z twórczością poety. To poezja trudna, często niezrozumiała  w naszych czasach. Podczas wspólnych spotkań uczniowie różnych klas w taki sposób przygotowywali przedstawienie, by umożliwić  atrakcyjny odbiór i zrozumienie jej w każdej formie nawet naszym najmłodszy uczniom.

W tym roku nie spotkaliśmy się razem.

Uczniowie klas 4-7  na zajęciach plastycznych oraz uczniowie uczestniczący w zajęciach artystycznych wykonywali ilustracje do utworów Adama Mickiewicza, w tym do bajki PRZYJACIELE .Uczniowie mieli do wyboru ilustrację do bajki lub współczesną interpretację słynnego niedźwiedziego przysłowia, że… PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE. Część uczniów wykonała również portrety Adama Mickiewicz wg. Własnej koncepcji.

Na ten trudny czas  i przysłowie z bajki PRZYJACIELE i słowa z ballady ROMANTYCZNOŚĆ są aktualne. Mamy nadzieję na wspólne ŚWIĘTO PATRONA ZA ROK!

 

„ MARTWE ZNASZ PRAWDY, NIEZNANE DLA LUDU,

WIDZISZ ŚWIAT W PROSZKU, W KAŻDEJ GWIAZD ISKIERCE:

NIE ZNASZ PRAWD ŻYWYCH, NIE OBACZYSZ CUDU!

MIEJ SERCE I PATRZAJ W SERCE ”