Dzień Postaci z Bajek


25 listopada w naszej szkole dzieci z klasy I-III obchodziły jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje to miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne. To była wyśmienita okazja, by zanurzyć się […]

Czytaj dalej →

Światowy Dzień Pluszowego Misia


25.11. obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Cała społeczność SP5 uczciła ten dzień. Uczniowie przynieśli pluszaki, które miały okazję zobaczyć co ich przyjaciele na co dzień robią w szkole. Ponadto zakończyliśmy zbiórkę zabawek i materiałów plastycznych dla dzieci w szpitalach. […]

Czytaj dalej →

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień


21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji w klasach podczas lekcji wychowawczych „puszczaliśmy iskierkę życzliwości” oraz bawiliśmy się we „wzajemną pomoc”. Podczas przerw uczniowie mogli wylosować sobie wyzwanie do wykonania. Trzeba było powiedzieć przyjacielowi miłe słowo, […]

Czytaj dalej →

Dzieci w SP5 kibicują naszym


Dzieci z koła CMI (programowanie i robotyka w Centrum Mistrzostwa Informatycznego) mają wiele pasji. Jedną z nich jest kibicowanie. Póki mamy takich zagorzałych kibiców, Polska zawsze ma szansę.

Czytaj dalej →

Spotkanie z książką w kl. 1b


Uczniowie klasy Ib odwiedzili bibliotekę szkolną i wzięli udział w zajęciach „Spotkanie z książką”. Pierwszoklasiści słuchali fragmentu książki pt.„Cukierku, ty łobuzie!”. Opowiada o przygodach figlarnego kotka imieniem Cukierek, o jego przeżyciach i spostrzeżeniach z kociego punktu widzenia. Każdy uczestnik spotkania […]

Czytaj dalej →

11 listopada


Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach święta odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego i wspólnie z zebranymi uroczyście odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Czytaj dalej →

Szkoła do hymnu


Siemianowicka Piąteczka po raz kolejny włączyła się w akcję „ Szkoła do hymnu”. Uczniowie o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „ Mazurka Dąbrowskiego”, w ten sposób uczcili 104.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj dalej →

Przygotowanie do bierzmowania


Przygotowanie do bierzmowania może być ciekawą przygodą. W tym tygodniu na lekcjach religii uczniowie klas ósmych omawiali sakramenty kapłaństwa i małżeństwa. Doświadczeniu temu towarzyszył niejednokrotnie przypływ skrywanych głęboko emocji. Niektórzy uczniowie bardzo poważnie potraktowali swoje role 😊. Kto wie…

Czytaj dalej →

Śniadanie daje moc


8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania i Dzień Zdrowego Śniadania. W ten dzień wpisują się działania programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas […]

Czytaj dalej →

„Łamigłówki mądrej główki”


25 października w naszej szkole odbył się konkurs skierowany do uczniów klas drugich i trzecich „Łamigłówki mądrej główki”. Połączenie języka polskiego i matematyki, no bo kto powiedział, że nie można tego zrobić? Wbrew pozorom mają ze sobą wiele wspólnego. Uczniowie […]

Czytaj dalej →