ŚWIETLICA SZKOLNA

Świetlica szkolna to najbardziej rozbawione miejsce w szkole. To tu Świetliki spędzają czas przed lekcjami oraz po lekcjach na wspólnej zabawie. Pobyt w świetlicy jest świetną okazją, żeby lepiej poznać kolegów z innych klas, z także nawiązać międzyklasowe przyjaźnie. Natomiast uczniowie klas pierwszych, dzięki pomocy starszych kolegów bardzo szybko odnajdują się w szkolnej rzeczywistości.

Świetlica Siemianowickiej Piąteczki to miejsce przyjazne zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcyjne zajęcia plastyczne, konkursy, kreatywne zajęcia konstrukcyjne, niezwykle energetyczne zajęcia ruchowe,  ciekawe zajęcia tematyczne, cały stos rozmaitych gier, a także inwencja twórcza pań i dzieci sprawiają, że pobyt w świetlicy nigdy się nie nudzi, a Świetliki nie chcą wracać do domów.

Jednak nie samą zabawą żyje Świetlik. Świetlica to także miejsce gdzie, uczniowie mogą odpocząć, zjeść śniadanie czy odrobić zadania domowe. Tu pomocą służą panie oraz starsi koledzy. W naszej świetlicy staramy się, żeby każde dziecko czuło się akceptowane i miło spędzało czas w gronie rówieśników.

Motto naszej świetlicy:

Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki.”

[Glenn Doman]

Wychowawcy świetlicy w roku szkolnym 2023/2024:

mgr Aleksandra Harupa

mgr Piotr Cieślik

mgr Monika Sowa

mgr Karolina Mazaraki

mgr Katarzyna Pesel