Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Kreatywne Prace Plastyczne”

W tym roku szkolnym uczniowie klas I i IIb biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Kreatywne Prace Plastyczne” wspierającym rozwój kreatywności.

Autorką projektu jest Beata Grzeszczuk-Nędza. Czas trwania projektu: 14 września 2023 – 14 maja 2024 roku

Cele projektu:
* Zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez różnorodne działania plastyczne.

* Poznanie i eksperymentowanie z różnymi technikami plastycznymi.

* Arteterapia rozwojowa oraz profilaktyka zdrowia psychicznego uczestników.

* Inicjowanie i promowanie twórczości plastycznej dzieci i młodzieży.

Realizacja projektu polega na wykonaniu minimum 9 zadań w danej  klasie w ciągu całego czasu trwania projektu i umieszczenie zdjęć gotowych prac plastycznych na stronie Fb projektu.

Wierzymy,że udział dzieci w projekcie  rozbudzi w nich zainteresowanie plastyką, zainicjuje prawdziwie twórcze działania.

We wrześniu zrealizowaliśmy pierwsze zadanie polegające na wykonaniu pracy plastycznej techniką „mokre w mokrym”