Rywalizacja międzyszkolna rozpoczęta – mamy brązowy medal!

W piątek 6 października odbyły się pierwsze zawody międzyszkolne w ramach sportowej rywalizacji szkół podstawowych w Siemianowicach Śląskich – sztafetowe biegi przełajowe w parku „Pszczelnik”. Reprezentacja Siemianowickiej Piąteczki udała się na zawody w liczbie blisko 30 uczniów z klas 4-8. W zawodach wystawiliśmy cztery drużyny (dziewczyny 4-6, chłopcy 4-6, dziewczyny 7-8, chłopcy 7-8). Najwyższe miejsce – III oraz brązowy medal wywalczyli chłopcy z klas 7-8 w składzie: Michał Buchta, Tomek Dmitroca, Piotrek Iwan, Dominik Pisarzowski, Patryk Jaromin, Jakub Zieliński, Bartosz Filipiak. Chłopcy przegrali jedynie z drużynami z SP8 i SP20.  Pozostali reprezentanci walczyli na miarę swoich możliwości ale niestety rywale okazali się nieznacznie lepsi. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników występujących w tych, jakże wyczerpujących zawodach w biegach przełajowych. Życzymy jak najwyższych miejsc i worków z medalami we wszystkich zawodach sportowych w roku szkolnym 2023/24.