Warsztaty kl. 4 w WORD w Bytomiu

W środę 11 października uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bytomiu. Uczniowie mogli utrwalić swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, w tym dotyczącą znaków drogowych, noszenia odblasków, poruszania się po drogach. Mieli możliwość nauki bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię na symulatorze przejścia, przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, a także sprawdzić swoje umiejętności na symulatorze przejazdu motorem.

Udział w zajęciach doskonale wpisuje się w realizowany w szkole projekt „Odblaskowa szkoła”, a nabyta wiedza i umiejętności przydadzą się uczniom w przygotowaniu do egzaminu na kartę rowerową.