Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W dniu 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a, przypada nietypowe święto – to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu możemy świętować i celebrować ulubione postacie z klasycznych bajek, popularnych filmów i książek dla dzieci.
W naszej szkole uczniowie klas 1 – 3 obchodzili je w poniedziałek, 6 listopada. Była to okazja do wyrażenia swojej kreatywności, a także do rozmowy o wartościach i przesłaniach zawartych w bajkowych opowieściach. Były konkursy, zagadki, czytanie bajek, projekcje filmów animowanych, warsztaty plastyczne, układanki, prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań i wiele innych działań, które miały na celu uczczenie uwielbianych przez wszystkich postaci. Dzieci wykazały się dobrą znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.