Warsztaty „Eko-przyjaciel kropli wody”

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach „Eko – przyjaciel kropli wody” organizowanych na terenie Wodociągów Siemianowickich Aqua-Sprint. Program warsztatów obejmował projekcję filmu, pokazy slajdów, zabawy ruchowe, prace manualne a także doświadczenia. Podczas zajęć dzieci poznały cykl hydrologiczny wody, znaczenie wody dla ludzi, zwierząt i roślin oraz sposoby oszczędzania, odzyskiwania i ponownego wykorzystywania wody. Podczas spaceru po siedzibie Wodociągów zwiedziły najważniejsze miejsca i stanowiska pracy. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zdjęcie. Mamy nadzieję, że dzieci długo będą pamiętać tę lekcję i wdrożą nawyk oszczędzania wody do codziennego życia.